Mobilizacija Rusijoje: absolventams kartu su diplomais įteikiamas šaukimas į kariuomenę – žiniasklaida

Rusijos Federacijoje, Ingušijos kolegijose išduodant diplomus absolventai privalo pasirašyti šaukimą į kariuomenę. Kaip alternatyvą jiems siūloma surašyti šaukimo atsisakymą, už kurį gali grėsti administracinė ir net baudžiamoji atsakomybė. Apie tai praneša Ingušijos leidinys „Fortanga“, remdamasis šaltiniais, artimais vienai iš respublikos švietimo įstaigų.

„Norint gauti diplomą, reikia pasirašyti šaukimą į kariuomenę. Priešingu atveju diplomo negausite“, – pasakojo „Fontanga“ žurnalisto šaltinis ir pridūrė, kad šaukimas reiškia neišvengiamą dislokavimą į kariuomenę, o atsisakymas pasirašyti užtraukia ir laisvės atėmimo bausmę.

Teigiama, kad tokia praktika atsirado po to, kai Žemutiniame Achalukyje esančios kolegijos direktorius per susitikimą, kuriame dalyvavo Ingušijos vadovas Mahmudas-Ali Kalimatovas, paskelbė, kad 30 studentų iš jo kolegijos buvo užverbuoti į Rusijos armijos gretas. Šaltinio teigimu, karinių komisariatų darbuotojai ir pareigūnai perėmė tokią idėją ir ėmėsi ją taikyti.

Pranešama, kad absolventams siūloma atvykti į kolegiją diplomų asmeniškai, o gauti jų paštu ar per giminaitį nėra galimybės.

Jei studentas nuspręs surašyti atsisakymą, aktas bus surašytas dalyvaujant liudytojams. Iš pradžių bus galima sumokėti baudą, tačiau pakartotinis atsisakymas jau užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal straipsnį „vengimas atlikti karinę ir alternatyviąją valstybės tarnybą“. Didžiausia bausmė – dveji metai laisvės atėmimo.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer