Rusijoje – raginimai aukoti kariuomenei: prašo liemenių, šalmų, pinigų

Rusijos pareigūnams buvo pateiktas reikalavimas prisidėti prie pagalbos rusų kariuomenei rinkimo, praneša UNIAN. Kaip rodo internete plintančios prašymų nuotraukos, reikalaujama aukoti arba pinigais, arba nupirkti tam tikrų daiktų.

Minėta ukrainiečių naujienų agentūra pasidalijo dviem prašymų nuotraukomis. Vienoje matyti popieriaus lapas su QR kodu, rašoma, kad parama renkama apsišaukėliškų Donecko ir Luhansko „liaudies respublikų“ kariams, kartu su nuotrauka atsiunčiama žinutė.

„Iki penktadienio reikia pervesti 10 tūkst. rublių kiekvienam darbuotojui pagal jums atsiųstas žymes, pagal QR kodą. Šios piniginės lėšos artimiausiu metu bus kompensuojamos kaip premijos“, – rašoma prie nuotraukos su QR kodu.

Kitoje ekrano nuotraukoje matyti lapas su šiek tiek daugiau informacijos, ko reikia rusų kariuomenei.

„Gerbiami vadovai! Ketvirtadienį iki 15:00 pateikti raportą apie darbuotojų savanorišką pinigų pervedimą. Karininkai 10 tūkst., eiliniai 5 tūkst. Pateikti ekrano kopiją apie pinigų pervedimą“, – rašoma žinutėje.

Pareigūnų prašoma arba atnešti, arba padėti įsigyti tokių priemonių: liemenių, šalmų, racijų, atminties kortelių, vaistinėlių, planšečių, termovizorių ir kitų daiktų.

„Viskas dėl pergalės“, – priduriama viename iš lapų.

Ukrainiečiai jau juokiasi, kad abejuose skelbimuose yra neatitikimų. Pavyzdžiui, viename prašyme rašoma prie pagalbos prisidėti savanoriškai, o kitame prisidėti reikalaujama. Be to, yra nurodoma konkreti suma, kurios iš pareigūno reikalaujama.

„Pasirinkta turtingiausia darbuotojų kategorija…“ – pasidalijusi tomis pačiomis nuotraukomis ironizuoja NEXTA.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybes nares, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilinius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyko aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų. Sjevjerodoneckas neseniai pateko į rusų rankas. Sekmadienį pranešta, kad ukainiečiai pasitraukė iš Lysyčansko.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer