Mykolajive nugriaudėjo galingi sprogimai: pranešama apie kilusius du gaisrus pramonės įmonėse

Ankstų sekmadienio rytą apšaudytas Mykolajivas. Pranešta, kad buvo girdėti mažiausiai 10 galingų sprogimų. Kol kas nėra duomenų apie žuvusius ar sužeistus. UNIAN praneša, kad dėl atakų kilo du gaisrai pramonės įmonėse.

Svarbiausios sekmadienio naujienos:

09:29 | Indonezija: daug G-20 atstovų per derybas „griežtai pasmerkė“ Rusiją dėl karo Ukrainoje

Per Indonezijoje vykusias Didžiojo dvidešimtuko (G-20) finansų ministrų ir centrinių bankų vadovų susitikimą daugelio šalių atstovai pasmerkė Rusijos invaziją į Ukrainą, taip pat paragino Maskvą nutraukti karą, sekmadienį paskelbtame baigiamajame pareiškime nurodė renginio šeimininkai.

Dvi dienas trukęs susitikimas kurortinėje Balio saloje baigėsi be bendro komunikato, nepavykus išspręsti nesutarimų su Rusija dėl ginkluoto konflikto Europoje.

Vakarų valstybės spaudė Maskvą dėl karinio puolimo, kaltindamos Rusiją sudavus stiprų smūgį pasaulio ekonomikai, o šalies technokratus – bendrininkavimu vykdant įtariamus karo nusikaltimus per invaziją.

„Daugelis narių sutiko, kad pasaulio ekonomikos atsigavimas sulėtėjo ir susiduria su didelėmis kliūtimis dėl griežtai pasmerkto Rusijos karo prieš Ukrainą, taip pat paragino nutraukti karą“, – sakoma Džakartos pareiškime.

09:10 | Sunaikino dar vieną Rusijos pajėgų amunicijos sandėlį

Ukrainos ginkluotosios pajėgos sunaikino Rusijos pajėgų amunicijos sandėlį laikinai okupuotame Alčevske, Luhansko srityje, praneša UNIAN.

08:54 | Po atakos Mykolajive kilo gaisrai dviejuose pramonės įmonėse

Mykolajive po rytinės raketų atakos kilo gaisrai dviejose pramonės įmonėse, praneša UNIAN.

Apie tai papasakojo Mykolajivo regiono administracijos vadovas Vitalijus Kimas.

Kol kas nėra jokių žinių apie aukas.

08:49 | Skelbia apie Rusijos nuostolius Chersono srityje

Ukrainos ginkluotosios pajėgos sunaikino okupantų bazę Chersono srityje, praneša UNIAN.

Paskelbta apie okupantų nuostolius: sunaikinti 36 kariai, 2 tankai, savaeigė haubica „Msta-S“, priešlėktuvinių raketų sistema, 2 lauko šaudmenų sandėliai, 2 MANPADS sistemos su standartiniais ginklais ir amunicija, nepilotuojamas orlaivis.

08:40 | ES svarstys griežtesnes sankcijas Rusijai, kaltinamai apšaudant Ukrainą iš užgrobtos AE

Europos Sąjunga pirmadienį aptars galimybes sugriežtinti sankcijas Rusijai, Kyjivui pareiškus, kad Maskva naudoja didžiausią Europoje atominę elektrinę kaip bazę ginklams laikyti ir aplinkinėms Ukrainos teritorijoms apšaudyti.

REKLAMA

Padėtis per invaziją užgrobtoje Zaporižios AE yra „itin įtempta“, pareiškė Ukrainos atominės energetikos agentūros vadovas Petro Kotinas. Jo teigimu, Rusijos pajėgos jėgainės teritorijoje dislokavo raketų kompleksų ir iš jų apšaudo Dnipro sritį.

Anot vieno aukšto rango ES pareigūno, Briuselis pirmadienį tikriausiai pradės diskusijas šiuo klausimu, bet sprendimo tą pačią dieną nepriims.

Zaporižios sritį daugiausia kontroliuoja Maskva, o regiono neteisėtai primestos administracijos pareigūnai ketvirtadienį pareiškė šiemet planuojantys referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos.

08:32 | Rusijos kariai apšaudė didžiąją dalį Dniepropetrovsko srities

Rusijos kariai apšaudė didžiąją dalį Dniepropetrovsko srities. Apie tai pranešė Dniepropetrovsko apskrities administracijos vadovas Valentinas Rezničenka, praneša „Ukrіnform“.

„Priešas vėl apšaudė Kryvorizkos apygardą. Laimei, niekas nenukentėjo. Kitose regiono vietose šiuo metu ramu. Tegul sekmadienis būna ramus“, – rašė jis.

08:05 | JAV Karo studijų institutas: HIMARS smūgiai į okupantų sandėlius gali sumažinti Rusijos artilerijos aktyvumą

Ukrainai sunaikinus Rusijos amunicijos sandėlius su HIMARS pagalba, veikiausiai sumažėjo Rusijos artilerijos aktyvumas.Tai buvo konstatuota Karo studijų institute.

Tikėtina, kad Ukrainos HIMARS smūgiai Rusijos amunicijos sandėliams, bazėms bei vadavietėms pablogins Rusijos artilerijos padėtį, rašo UNIAN.

Visų pirma, tokie išpuoliai pablogino Rusijos kariuomenės galimybes atlaikyti didelius artilerijos apšaudymus prie fronto linijos.

Kartu institutas pabrėžia, kad tai galėjo tapti ir Rusijos pauzės priežastimi.

„Rusijos artilerijos apšaudymo intensyvumas Slavjansko-Bachmuto kryptimi artimiausiomis dienomis gali parodyti, kiek intensyvumo sumažėjimą lėmė operacijų pauzė ar Ukrainos atakų rezultatas“, – teigia amerikiečių ekspertai.

07:33 | Ekspertai pasakė apie Rusijos daromą klaidą: tokia taktika mažai veiksminga

Rusijoje pradėta verbuoti savanorius dalyvauti kare prieš Ukrainą, jiems siūlomi dideli atlyginimai, praneša JAV Karo studijų institutas. Teigiama, kad toks verbavimas Rusijoje prasidėjo birželį ir suaktyvėjo liepą.

Pasak instituto, verbavimas pradėtas daugelyje Rusijos vietų, iš jų bus sukurti atskiri batalionai, skelbia UNIAN.

Analitikai pastebi, kad Rusija neatsižvelgia į verbuojamų asmenų karinį pasiruošimą, nors prieš išsiunčiant į Ukrainą šie žmonės teturės 30 dienų mokymų.

Ekspertai mano, kad šis savanorių verbavimas užpildys „antrąją pasaulio armiją“ nekokybiškais kariais, kuriems teks mokėti didelius atlyginimus.

Pasak instituto atstovų, Rusijos savanorių batalionus sudarys apie 400 žmonių nuo 18 iki 60 metų amžiaus. Juos planuojama pasitelkti ne tik mūšio lauke, bet ir logistikai.

Be to, Rusijos Federacijos gynybos ministerija mokės atlyginimus savanoriams. Tikėtina, kad kiekvieno samdinio atlyginimas sieks apie tris tūkstančius dolerių, tikina Karo institutas.

Analitikai teigia, kad jei Rusijos Federacijoje bus įdarbinti 85 batalionai po 400 žmonių (iš viso 34 000 savanorių), tuomet šaliai agresorei vien atlyginimai kainuos apie 102 milijonus dolerių per mėnesį.

„Atsižvelgiant į tai, kad per 30 dienų savanorių mokymų pasiruošusių karių neužaugins, ši kaina yra labai didelė. Prasto pasiruošimo kariai atlyginimu bus artimi patyrusiems, profesionaliems karininkams“, – pabrėžė institutas.

Ekspertai padarė išvadą, kad tokie Maskvos veiksmai rodo, kad Putinas negali įtraukti savo žmonių į savanorišką kovą be tokių reikšmingų materialinių paskatų.

07:30 | Buvęs Rusijos Dūmos deputatas: Putinas prezidento postą paliks tik vienu atveju

Putinas prezidento postą paliks vienu atveju – jei fiziškai negalės atlikti savo pareigų.

Tai pareiškė buvęs Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos deputatas Genadijus Gudkovas kanalui „Freedom“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer