Naujausia žinia apie kūdikio netekusią vilniečių šeimą: pasakė, kaip jaučiasi mama

Spalio 12-ąją Lietuvą sukrėtė tragedija, kai Santaros klinikose mirė vos kelių mėnesių kūdikis.

Tada berniuko mama viešai metė kaltinimus medikams, kad šie laiku nepastebėjo itin retos ligos, kuri kankino kūdikį, tačiau medikai, savo ruožtu, teigė, kad padarė viską, ką galėjo, kad išsaugotų kūdikio gyvybę. Tuo pačiu klinikos informavo visuomenę dėl pradėto vidinio tyrimo.

Pateikė skundą

Naujienų portalui tv3.lt gedinčios šeimos advokatas Modestas Sriubas pateikė naujų detalių apie vykstančius tyrimus bei kaip šiuo metu laikosi vaikelio netekusi vilniečių šeima.

„Iki šiol visi dokumentai nėra pateikti, tačiau, mano manymu, jau ką gavome, tą gavome. Pirminį pranešimą apie kūdikį gavo policija iš Santaros klinikų, neva atvežtas dėl įtariamo smurto, todėl šiuo metu vyksta tyrimas kūdikio mirties priežasčiai nustatyti.

Tuo pačiu esame pateikę skundą Santaros klinikoms ir sieksime pacientų teisių ir žalos atlyginimo. Ne paslaptis, kad tėvai viešai buvo išreiškę nuogąstavimus, kad medikai neatliko iki galo visų veiksmų dėl tam tikrų kūdikio ligų.“

Esame pateikę pirminį skundą ir tikimės per 20 darbo dienų gauti atsakymą. Gali būti, kad atsakymo net nesulauksime – esame pasiruošę visiems variantams.”

Advokatas siunčia žinią ir dėl tolimesnių veiksmų, susijusių su čia byla: „Net jeigu jokio atsakymo ir nebus, mes eisime toliau savo numatytu keliu ir aiškinsimės visas įmanomas aplinkybes apie tai, kokios ir kaip buvo suteiktos medicininės paslaugos vaikui.“

Prabilo apie savijautą 

Paprašius pasidalinti, kaip šiuo metu laikosi kūdikio netekusi šeima, advokatas neslėpė, kad iki šiol juntamas emocinis krūvis ir skausmas.

„Iš patirties galiu pasakyti, kad žmonės atsigauna per kelis metus, tokie procesai netrunka greitai. Kita vertus, netekties skausmas niekur nedingsta ir per ilgus metus.

Yra kitas momentas – tokiais atvejais reikia lankytis pas psichoterapeutus, specialistus, kurie padėtų kovoti su skausmu.

Kalbant apie vaiko netekusią mamą Juliją, galiu pasakyti, kad tikrai yra išlikęs emocinis krūvis, tačiau ji tvirtai susiėmusi ieško atsakymų ir teisybės dėl įvykusios tragedijos. Gavome dokumentus, kuriuose surašytos vaikučio diagnozės, būklės, tėvų nusiskundimai, todėl Julija skiria daug laiko mokslinių straipsnių paieškoms, domisi, renka informaciją.

Pradėjo vidinį tyrimą

Primename, kad tragedija įvyko spalio 12 dieną. Iš pradžių policija gavo žinią iš Santaros klinikų dėl galimai smurtą patyrusio vaiko, tačiau netrukus ėmė aiškėti, kad vaikas galimai sirgo itin reta trapių kaulų liga. 

„Nuoširdžiai užjaučiame artimuosius dėl vaiko mirties, tai labai skaudus ir sukrečiantis įvykis. Nors nesant tėvų ar kitų artimųjų sutikimo, neturime teisės pasakoti apie gydymo priežastis ir jo eigą, tačiau norime atkreipti dėmesį, kad būtent klinikų iniciatyva buvo kreiptasi į policiją dėl vaiko būklės jį atgabenus į ligoninę.

Nuolat bendradarbiaujame ir palaikome kontaktą su policija ir kitomis institucijomis bei teikiame  visus reikalingus duomenis vykdomuose tyrimuose.

Kad būtų galutinai išsklaidytos kylančios abejonės dėl medikų vaidmens šioje tragiškoje istorijoje, pradėsime ir vidinį tyrimą.“

Primename, kad trečiadienio vakarą Lietuvą apskriejo siaubinga žinia dėl netikėtai Vilniaus ligoninėje mirusio vos kelių mėnesių mažylio.

Iš pradžių tvirtinta, kad vaikas į ligoninę pateko dėl galvos traumos, tačiau netrukus mirusio kūdikio mama pateikė savo versiją sakydama, kad tragedija kūdikį ištiko dėl medikų aplaidumo ir itin retos vaiką kankinusios ligos, dėl kurios jo kūnelis nuolat būdavo nusėtas mėlynėmis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer