Nausėda sureagavo: kiekvienas NATO teritorijos colis turi būti ginamas

Lenkijoje antradienį nugriaudėjus sprogimams, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda taip pat sureagavo į šią situaciją.

Antradienio vakare pranešus apie sprogimus Lenkijos mieste netoli Ukrainos sienos ir oficialiai dar nepatvirtintomis žiniomis žuvus dviem žmonėms, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė paramą kaimyninei valstybei.

„Lietuva yra stipriai solidari su Lenkija. Kiekvienas NATO teritorijos colis turi būti ginamas“, – antradienio vakarą savo „Twitter“ paskyroje pareiškė G. Nausėda.

NATO atstovas antradienį negalėjo patvirtinti žiniasklaidos pranešimų apie tai, jog dvi Rusijos raketos nukrito Lenkijoje, tačiau teigė, jog tiria šiuos pranešimus.

Lenkijos vyriausybės atstovas Piotras Muelleris nepatvirtino šios informacijos, bet sakė, kad šalies lyderiai susirinko į skubų susitikimą dėl „krizinės situacijos“.

Lenkijos žiniasklaida pranešė, kad antradienio popietę, kai sviedinys pataikė į vietovę, kurioje buvo džiovinami grūdai, netoli sienos su Ukraina esančiame Pževodo kaime, žuvo du žmonės.

Tuo metu premjerė Ingrida Šimonytė „Twitter“ socialiniame tinkle parašė, kad „įdėmiai seka nerimą keliančias žinias iš Lenkijos“.

„Mes tarsimės su Lenkija ir visais sąjungininkais. Lietuva reiškia visišką solidarumą su Lenkija ir siunčia nuoširdžią užuojautą aukų šeimoms“, – rašė ministrė pirmininkė.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas taip pat teigė, kad šįvakar skrendą į Lenkiją.

Šią žinią ministras pranešė savo socialiniame tinkle.

„Skrendu iš Briuselio į Varšuvą. Jei bus daugiau informacijos apie sprogimus Lenkijoje tiesiai iš kolegų Varšuvoje, tai informuosim. Dabar palaikome ryšius su savo sąjungininke Lenkija“, – teigė A. Anušauskas.

Lenkijoje, netoli sienos su Ukraina, nugriaudėjo sprogimai

Dvi galimai nuo trajektorijos nuklydusios raketos nukrito Pževodo kaime, Liublino srityje, netoli sienos su Ukraina. Vietoje dirba policija, prokuratūra ir kariuomenė, praneša Lenkijos radijas „Radio ZET“.

Nors informacija nėra patvirtinta, lenkų žurnalistas Mariusz Gierszewski skelbia, kad sprogimai įvyko netoli grūdų sandėlio. Sprogimo metu žuvo du žmonės. Įvykis užfiksuotas 15.40 val. Lenkijos vietos laiku.

Neoficialiai žinoma, kad iš Lenkijos oro uosto taip pat buvo pakelti kariniai lėktuvai. 

Lenkijos priešgaisrinė tarnybos atstovai anksčiau patvirtino, kad Liublino srityje buvo užfiksuoti sprogimai.

Antradienį Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis sušaukė skubų Nacionalinio saugumo ir gynybos reikalų komiteto posėdį, antradienį socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė vyriausybės atstovas. Apie tai rašo ir naujienų agentūra „Reuters“.

Visgi daugiau informacijos apie susitikimo priežastį nepateikiama.

Kiek vėliau JAV karinė žvalgyba patvirtino, kad Rusijos raketos nukrito į NATO narės – Lenkijos – teritoriją. 

Kyjivas: Rusija į Ukrainą paleido „apie 100“ raketų

Kyjivas paskelbė, kad Rusijos pajėgos antradienį į Ukrainą paleido „apie 100“ raketų, taikydamosi į energetikos infrastruktūrą.

Per šias naujas Rusijos raketų atakas daug kur šalyje buvo nutrauktas elektros tiekimas.

„Jau paleista apie 100 raketų. Okupantai pranoko spalio 10-ąją, kai paleido 84 raketas“, – Ukrainos televizijai sakė oro pajėgų atstovas Jurijus Ihnatas.

„Pagrindinis jų taikinys yra ypatingos svarbos infrastruktūros objektai. Kai kurios raketos buvo numuštos“, – pridūrė jis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer