Arvydas Anušauskas praneša: „Skrendu iš Briuselio į Varšuvą“

Antradienio vakare pranešus apie sprogimus Lenkijos mieste netoli Ukrainos sienos ir oficialiai dar nepatvirtintomis žiniomis žuvus dviem žmonėms, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė paramą kaimyninei valstybei. Tuo metu krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pranešė, kad šįvakar skrendą į Lenkiją.

Šią žinią ministras pranešė savo socialiniame tinkle.

„Skrendu iš Briuselio į Varšuvą. Jei bus daugiau informacijos apie sprogimus Lenkijoje tiesiai iš kolegų Varšuvoje, tai informuosim. Dabar palaikome ryšius su savo sąjungininke Lenkija“, – teigė A. Anušauskas.

 

G.Nausėda po sprogimų Lenkijoje: kiekvienas NATO teritorijos colis turi būti ginamas

„Lietuva yra stipriai solidari su Lenkija. Kiekvienas NATO teritorijos colis turi būti ginamas“, – antradienio vakarą savo „Twitter“ paskyroje pareiškė G. Nausėda.

Vėliau savo „Facebook“ paskyroje šalies vadovas atkreipė dėmesį, jog nors sprogimų priežastis kol kas nežinoma, tuo pat metu Rusijos raketos atakavo Ukrainą.

„Šią įtampos valandą palaikome tiesioginį kontaktą su kolegomis Lenkijoje. Teroristinis režimas bus sustabdytas vieninga sąjungininkų jėga“, – teigė prezidentas.

NATO atstovas antradienį negalėjo patvirtinti žiniasklaidos pranešimų apie tai, jog dvi Rusijos raketos nukrito Lenkijoje, tačiau teigė, jog tiria šiuos pranešimus.

Lenkijos vyriausybės atstovas Piotras Muelleris nepatvirtino šios informacijos, bet sakė, kad šalies lyderiai susirinko į skubų susitikimą dėl „krizinės situacijos“.

Lenkijos žiniasklaida pranešė, kad antradienio popietę, kai sviedinys pataikė į vietovę, kurioje buvo džiovinami grūdai.

Laurynas Kasčiūnas: Lietuva visada besąlygiškai rems Lenkiją

Prie Lenkijos ir Ukrainos sienos nukritus dviems raketoms, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas ragina laukti oficialios Lenkijos pozicijos ir priduria: Lietuva visada rems Lenkiją.

„Atidžiai stebime situaciją susijusią su pranešimais, jog Rusijos karinės pajėgos apšaudė mūsų kaimynės ir artimos sąjungininkės Lenkijos teritoriją raketomis. Pranešama, kad raketos sprogo 8 km Lenkijos teritorijoje. Informacija dar nėra oficialiai patvirtinta

Dabar privalome sulaukti oficialios Lenkijos pozicijos dėl paskelbtos informacijos. Lietuvos valstybė visada besąlygiškai rems Lenkiją nuo bet kokių provokacijų ar bet kokios formos agresijos bei visada ryžtingai stovės mūsų broliškos Lenkijos pusėje“, – socialiniame tinkle rašė L. Kasčiūnas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer