Nausėdienė atvyko į Ukrainą, lankysis Bučoje ir Irpinėje

Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė atvyko į Kyjivą, kur šeštadienį dalyvaus Ukrainos prezidento žmonos Olenos Zelenskos rengiamoje antrojoje pirmųjų ponių konferencijoje.

„Man labai svarbu asmeniškai atvažiuoti į Kyjivą, susitikti su O. Zelenska ir dar kartą visos Lietuvos vardu išreikšti gilią pagarbą ir susižavėjimą tam, ką daro ji asmeniškai ir ką daro visa didvyriška ukrainiečių tauta“, – Kyjive sakė pirmoji ponia.

Pasak jos, Lietuvos ir jos žmonių, Ukrainos draugų pareiga yra padėti ukrainiečiams atlaikyti karo baisumus ir atstatyti šalį – dar gražesnę ir dar stipresnę.

Kaip pranešė Prezidentūra, vizito metu prezidento Gitano Nausėdos sutuoktinė taip pat aplankys Rusijos agresiją patyrusius Bučos ir Irpinės miestus.

Konferencijoje „Ukraina ir pasaulis: Ateitis, kurią (at)kuriame. Kartu“ D. Nausėdienė skaitys pagrindinį pranešimą sesijoje „Išgelbėkime vaikystę“ ir papasakos apie Lietuvos patirtį įtraukiant ukrainiečius vaikus į Lietuvos švietimo ir ugdymo sistemą.

Pirmoji ponia tarptautinei bendruomenei taip pat pristatys pirmąjį pasaulyje Ukrainos centrą, kuris D. Nausėdienės ir O. Zelenskos iniciatyva birželį atvėrė duris Vilniuje.

D. Nausėdienė kartu su O. Zelenska ir Latvijos pirmąja ponia Andra Levite iš studijos Kyjive kreipsis į valstybių vadovų sutuoktines, Jungtinių Tautų, UNICEF, Pasaulio sveikatos organizacijos vadovus, žinomus mokslininkus, muzikantus, aktorius, sportininkus.

Pasak Prezidentūros pranešimo, kartu su Lietuvos pirmąja ponia konferencijoje dalyvaus JAV, Kanados, Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos, Belgijos, Turkijos, Latvijos, Serbijos, Islandijos valstybių vadovų sutuoktinės, Jungtinių Tautų, UNICEF, Pasaulio sveikatos organizacijos vadovai, žinomi mokslininkai, istorikai, muzikantai, aktoriai, sportininkai.

Jie diskutuos apie Rusijos karo Ukrainoje pasekmes ir dalinsis patirtimi sprendžiant svarbiausias humanitarines problemas – karo pabėgėlių priglaudimo, Ukrainos vaikų edukacijos, psichologinės pagalbos, moterų lyderystės karo niokojamoje šalyje klausimus.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer