Nausėdienė pademonstravo naują derinį: akį traukė 1 detalė

Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda darbiniais reikalais lankėsi Lenkijoje. Ten jis susitiko su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda. Darbinio vizito metu prezidentą lydėjo ir jo žmona Diana Nausėdienė, kuri aplinkinių akis traukė sužibusi eleganciją spinduliuojančiu įvaizdžiu, kurį išryškino 1 detalė.

Neseniai Lenkijoje darbinio vizito buvo išvykęs Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda kartu su sutuoktine Diana Nausėdiene.

Darbinio vizito metu prezidentas dalyvavo Lietuvos ir Lenkijos prezidentų tarybos susirinkime, taip pat apsilankė ir Lenkijos Nepriklausomybės dienai skirtuose valstybiniuose renginiuose.

Vizito metu sutuoktinį lydėjusi Diana Nausėdienė Lenkijoje aplinkinius nustebino pasirinkusi elegantišką įvaizdį.

Minėdama Lenkijos valstybinės šventės renginius, D. Nausėdienė pasirinko vienos spalvos stilių – raudoną iki kelių suknelę, tos pačios spalvos paltą bei klasikinius juodus aukšto kulno batelius.

Elegantišką įvaizdį pirmoji Lietuvos ponia įprasmino pasirinkusį vieną akcentą – baltos gėlės sagę.

Daugiausiai dėmesio – saugumui ir gynybai

Darbinio vizito metu abu prezidentai vadovavo antrajai Lietuvos ir Lenkijos prezidentų tarybai. Daugiausia dėmesio skirta saugumo ir gynybos bei dvišalio bendradarbiavimo klausimams.

Prezidentas teigė, kad Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas gynybos ir saugumo srityje yra viso regiono saugumo garantas. Šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuvos ir Lenkijos nuoseklus išlaidų gynybai didinimas, koordinuotas darbas su sąjungininkais NATO ir kitais formatais reikšmingai prisideda prie viso regiono saugumo stiprinimo.

Lietuvos vadovas teigė, kad NATO viršūnių susitikime Madride priimti sprendimai sustiprino NATO atgrasymo ir gynybos pozicijas, tačiau svarbu kuo greičiau įgyvendinti priešakinės gynybos principą rytiniame Aljanso flange.

Prezidentas teigė tikintis, kad Vilniuje vyksiančiame NATO viršūnių susitikime pavyks pasiekti ambicingų rezultatų, užtikrinančių tolesnį NATO pozicijų stiprinimą mūsų regione. Prezidentas akcentavo, kad būtina siekti konkrečios pažangos oro gynybos, išankstinio dislokavimo ir pajėgumų stiprinimo srityse.

„Lietuva ir Lenkija yra patikimos partnerės ir sąjungininkės. Vertiname puikius dvišalius santykius, jie Lietuvai yra itin svarbūs. Grėsmių akivaizdoje esame vieningi ir kalbame vienu balsu esminiais klausimais. Tai yra mūsų stiprybė. Būdami vieningi ir dirbdami išvien galime atremti bet kokias grėsmes“, – sakė prezidentas.

Lietuvos ir Lenkijos vadovai aptarė paramos Ukrainai klausimus. Prezidentas akcentavo, kad Lietuva teikia visą įmanomą paramą Ukrainai ir planuoja tai daryti toliau.

Pasak Lietuvos vadovo, padėti Ukrainai laimėti karą ir toliau lieka vienu pagrindinių prioritetų Lietuvai, tačiau būtina siekti, kad šis klausimas taip pat liktų tiek Europos Sąjungos, tiek NATO darbotvarkių viršuje.

Šalių vadovai sutarė dėl būtinybės ir toliau aktyviai remti Moldovos eurointegracijos siekį bei padėti visomis priemonėmis atlaikant Rusijos energetinį šantažą.

Dalyvavo Lenkijos Nepriklausomybės dienos renginiuose

Taip pat šalies vadovas kartu su Lenkijos prezidentu dalyvavo Nepriklausomybės šventei skirtuose renginiuose.

Lietuvos žmonių vardu Lietuvos prezidentas pasveikino gausiai susirinkusius lenkus Varšuvos Pilsudskio aikštėje.

Pasak šalies vadovo, kiekvienam lenkui brangi pasipriešinimo neteisybei ir meilės laisvei tradicija, perduodama iš kartos į kartą. Meilę laisvei ir nepriklausomybei brangina ir lietuviai. Jis pabrėžė, kad tai – mūsų vertybės, paveldėtos iš bendros Lietuvos ir Lenkijos praeities. 

„Nuo seniausių laikų mūsų tautas vienijo pareiga ginti Vakarų civilizacijos vertybes. Lietuvos ir Lenkijos draugystė, užgimusi Krėvoje, krauju užgrūdinta Žalgiryje ir sutvirtinta Liubline, visam regionui dovanojo – ir vis dar dovanoja – laisvės bei teisingumo viltį“, – Varšuvoje kalbėjo Lietuvos vadovas. 

Prezidentas akcentavo, kad istorijos pamokos išmokė Lenkiją ir Lietuvą, kad agresoriui negalima nuolaidžiauti – jį būtina ryžtingai stabdyti.

Todėl netoleruojame bandymų jėga perbraižyti suverenių valstybių sienas, skubame į pagalbą Rusijos puolamai Ukrainai, kuri kovoja taip pat ir už mūsų laisvę, kartu uoliai giname istorinę tiesą nuo melo ir dezinformacijos.

„Šiandien Lietuva ir Lenkija – neišskiriamos strateginės sąjungininkės. Kartu mes esame Europos Sąjungos bei NATO nariai. Kartu puoselėjame politinius, ekonominius, kultūrinius ryšius, investuojame į savo regiono saugumą.

Kad ir kiek išbandymų patyrėme – tiek drauge, tiek ir atskirai, – mes niekada nepalūžome. Neišsižadėjome savo vertybių. Išlaikėme tikėjimą ateitimi. Kartu mes jaučiamės – ir esame – stipresni“, – sakė prezidentas. 

Lietuvos prezidentas kartu su sutuoktine taip pat dalyvavo Lenkijos valstybinės šventės proga aukotose šv. Mišiose.  Lietuvos ir Lenkijos prezidentų taryba surengta jau antrą kartą. Pirmoji vyko 2021 metais Vilniuje.

 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer