Supras tik motinos: į Chersoną sugrįžo kariauti išėję sūnūs

Praėjusią savaitę Ukrainos gynėjai žengė pergalingą žingsnį – išvadavo nuo pavasario okupuotą Pietų Ukrainos Chersono miestą. Dabar vaizdo įrašuose užfiksuota, kaip Chersono išvaduotojai mieste grįžta pas save šeimų narius.

Jautrūs vaizdo įrašai plūsta emocijomis – kariai aplanko savo močiutės, motinas, tėvus, visų šeimų nariai nesuvaldo ašarų ir džiaugiasi, kad miesto išvaduotojai grįžo namo.

 

Ukrainos pajėgas kelyje į Chersoną pasitiko šypsenos, gėlės ir rusų paliktos minos

Ukrainos pajėgas, penktadienį judėjusias į šalies pietuose esantį Chersono miestą, pasitiko vietos žmonių šypsenos ir gėlės, taip pat atsitraukusios rusų kariuomenės paliktos minos.

„Matome malonius, besišypsančius veidus, gėles, siuvinėtus rankšluosčius; juos užsidedame ant savo transporto priemonių“, – sakė vieno karo medikų junginio, buvusio už 50 km nuo Chersono, vadas Andrijus Žolobas.

„Matome vaikus, atbėgančius mūsų pasitikti ir mus sveikinančius“, – sakė šis vyras iš vakarinio Lvivo miesto, prieš karą dirbęs ortopedu.

Ukrainos kariuomenė penktadienį paskelbė įžengusi į Chersoną, iš kurio atsitraukė rusų pajėgos. Šis srities centras Maskvos pajėgų buvo užimtas prieš devynis mėnesius, invazijos pradžioje.

A. Žolobas pripažino, kad srityje „turbūt yra kažkiek vietos žmonių“, apgailestaujančių dėl rusų atsitraukimo, bet pridūrė, jog džiaugiasi tokių nesutikęs.

Kitas ukrainiečių karys, ką tik įžengęs į Chersono miestą, naujienų agentūros AFP žurnalistui parodė artėjant prie miesto nufilmuotą medžiagą. Viename įraše jauna moteris šaukia „Šlovė Ukrainai!“ ir siunčia oro bučinius kariams.

Kitame įraše dešimtys civilių netoli Ukrainos vėliavos spalvomis papuoštos autobusų stotelės karių transporto priemonę pasitinka plojimais, gėlėmis ir šūksniais „Mūsų gelbėtojai!“.

„Taip yra  visur“, – sakė karys, dėl saugumo negalėjęs viešinti savo vardo.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer