Nepamirškite Lietuvos vėliavos: neiškėlę trispalvės galite sulaukti baudos

Liepos 6 d. yra viena iš kelių dienų, kai ant kiekvieno pastato nustatytu laiku turi kaboti valstybinė vėliava. Už šio reikalavimo nepaisymą gyventojams ir įmonėms pareigūnai gali skirti baudas.

Įstatymas numato, kad Lietuvos valstybės vėliavos audeklo pločio ir ilgio santykis turi būti 3:5. Paprastai prie, virš ar ant pastatų keliamos Lietuvos valstybės vėliava yra 1 metro pločio ir 1,7 metro ilgio.

Vėliavos turi būti keliamos valstybės švenčių dienomis. Tai dienos, kurios yra įvykių, turėjusių išskirtinę reikšmę Lietuvos valstybės sukūrimui ir nepriklausomybei: vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena, kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena, liepos 6-oji – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena.

Taisyklės numato, kad valstybinės šventės dieną ant pastatų vėliava turi būti iškeliama 7 valandą ir nuleidžiama 22 valandą.

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad Lietuvos valstybės vėliavos, užsienio valstybės, ES ar tarptautinės organizacijos vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, gyvenamųjų namų savininkams arba už namų eksploatavimo organizavimą atsakingiems asmenims nuo 10 iki 12 eurų, o baudą valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 10 iki 16 eurų.

Už pakartotinį pažeidimą numatyta iki 30 eurų dydžio bauda.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer