Netrukus elektros sąskaitos dar išaugs: išmanieji elektros skaitikliai bus pradėti diegti liepos pabaigoje

Didelės apimties išmaniųjų elektros skaitiklių diegimą tikimasi pradėti liepos pabaigoje, ketvirtadienį pranešė „Elektros skirstymo operatorius“ (ESO). Už naujus skaitiklius teks susimokėti patiems gyventojams – suma už juos bus įtraukiama į galutinę elektros kainą.

Darbai turėtų būti pradėti įvertinus į Lietuvą jau atgabentų pirmųjų skaitiklių ir jų sistemų darbą realiomis sąlygomis, juos prisijungiant prie skirstomojo tinklo.

Išmanieji skaitikliai gyventojams, kurie per metus naudoja daugiau nei 1 tūkst. kWh elektros, bei visoms įmonėms, bus įrengti iki 2025 metų pabaigos.

Nuo 2026 metų skaitikliai bus keičiami visiems likusiems gyventojams, pasibaigus senųjų skaitiklių metrologinei patikrai.

1,2 mln. išmaniųjų skaitiklių už daugiau nei 105 mln. eurų (su PVM) įdiegs Prancūzijos bendrovė „Sagemcom Energy and Telecom“.

Bendros investicijos į išmaniosios apskaitos diegimo projektą bus apie 150 mln. eurų. Investicijos suderintos su Valstybine energetikos reguliavimo taryba (VERT) ir ji nustatys kaip ir kada investicijos bus įtraukiamos į tarifą.

Vidutinis skirstymo tarifo pokytis dėl išmaniųjų skaitiklių diegimo 2022–2037 m. laikotarpiu pagal kaštų naudos analizę gali sudaryti apie 0,05 euro ct/kwh.

Kaip informuoja ESO, išmaniojo skaitiklio pakeitimas visiems gyventojams papildomai nieko nekainuos, suma bus įtraukiama į elektros kainą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer