Neseniai už pastorės ištekėjusi lietuvė pakliuvo į susišaudymą Danijoje: žmonai grėsė pavojus

Sekmadienio vakarą viename Kopenhagos prekybos centrų nuaidėjo šūviai – užpuolikas nužudė tris žmones, dar keturi sužeisti. Įvykių epicentre atsidūrusi Rūta Jonuševičiūtė savo ir danės žmonos Vibeke šiurpią patirtį aprašė socialiniuose tinkluose, o įrašu pasidalijo ir su portalo tv3.lt skaitytojais.

„Vyksta šaudynės Kopenhagos prekybos centre ir aš tik per plauką esu gyva. Žmonės ėmė bėgti į viršų ir apačią eskalatoriumi. Buvo ir dar vienas užpuolikas, aš buvau viduryje.

Jis ėmė šaudyti žmones, tada praėjo pro pat mane ir kitus. Mačiau jį labai arti. Mačiau sužeistus žmones.

Greičiausiai šaudė daugiau žmonių. Mes bėgome, tada ėmė šaudyti iš važiuojančio automobilio. Slėpiausi viešbučio tualete prekybos centro kaiminystėje. Dabar esu saugi viešbučio kambaryje su kitais žmonėmis. Vibeke taip pat saugi. Mums labai baisu!“, – rašė R. Jonuševičiūtė.

Vėliau moteris ėmė kelti atnaujinimus, kuriuose aprašė, kaip rutuliojosi situacija.

„18:43: vis dar esu viešbutyje, aplinkui labai daug policijos. Vibeke saugi kažkieno kito bute.

18:55: dar esu viešbutyje, pareigūnai pataria vis dar slėptis. Labai baisu!

19:29: vis dar slepiuosi. Panašu, jog jie sulaikė vieną šaulį, bet jis neatrodo kaip tas, kurį mačiau.

20:56: dar esu viešbutyje, policija nieko neišleidžia. Neįsivaizduoju, kada grįšiu namo, nežinau, kaip tą padaryti. Gatvės uždarytos. Mūsų automobilis vis dar prekybos centro aikštelėje.

22:12: užsisakiau kambarį viešbutyje, kur slėpiausi. Nesijaučiu saugi išeiti. Gatvės uždarytos, būtų sunku grįžti. Bet esu saugi ir gyva. Tai jau atrodo kaip didelis žingsnis“, – pasakojo Rūta.

Pirmadienį moteris atnaujino įrašą, pranešdama, jog susitiko su mylima žmona ir abi moterys yra saugios.

Naujienų portalui tv3.lt moteris sakė, jog praėjus porai dienų po nelaimės, dar neina į darbą ir dirba su krizių psichologu.

Danijos sostinės Kopenhagos prekybos centre kruvinos šaudynės, kurių epicentre atsidūrė ir lietuvė. Per ginkluotą išpuolį šaulys nužudė tris žmonės, dar keturis sužeidė. Policijai pavyko sulaikyti įtariamąjį, tačiau kokie jo motyvai – vis dar neaišku. Viską iš arti stebėjusi lietuvė TV3 žinioms pasakoja apie tai, ką teko patirti.

Likus kelioms akimirkoms iki masinių žudynių – Kopenhagos gyventojai fiksavo ginkluotą vyrą, kuris netrukus patraukė sausakimšo prekybos centro link.

Kopenhagos prekybos centre vyriškis paleido šūvius į beginklius čia pramogaujančius žmones. Persigandę lankytojai pasileido bėgti, tačiau išsigelbėti pavyko ne visiems.

„Žuvo trys žmonės. Keturiasdešimties vyras ir du jaunuoliai. Turime kelis sužeistus žmones, trijų iš jų – būklė kritinė“, – kalbėjo Kopenhagos policijos viršininkas Soren Thomassen.

Daugelis prekybos centre buvusių žmonių į jį buvo užsukę prieš britų dainininko Hario Styleso koncertą, kuris turėjo vykti šalimais esančioje Karališkojoje arenoje, tačiau dėl šaudynių koncertas iškart buvo atšauktas.

Danijos spaudoje liudininkai pasakojo, kad išvydę bėgančius žmones pamanė, jog šie tiesiog pamatė britų popdievaitį ir bėga link jo. Tačiau netrukus suprato, kad išties čia užvirė tikras pragaras.

Tautietės liudijimas

Tarp pakliuvusių į jį – ir Danijoje gyvenanti lietuvė, kuri TV3 žinioms pasakojo apie patirtą siaubą, kai atsidūrė vos už kelių metrų nuo žmones žudančio teroristo.

„Šaulys stovėjo eskalatoriaus apačioj, kažkur ten labai arti, šaudė į žmones, leidusius eskalatoriumi žemyn. Tai realiai į tą grupę, kurioje aš buvau, aš tik tai buvau pakankamai vidury maždaug ir tada visi krito ant žemės, kai jis pradėjo šaudyti“, – pasakojo išpuolį išgyvenusi lietuvė Rūta Jonuševičiūtė.

Košmarą, kurį ji išgyveno, sunku net įsivaizduoti – moteris pasakoja, kaip sėdėjo ant laiptų ir nieko negalėdama padaryti stebėjo siautėjantį užpuoliką, nežinodama, koks bus kitas jo žingsnis.

„Jis, matyt, užsitaisė antrą apkabą ir tada aš dar parašiau savo partnerei ir mamai žinutę, kad myliu. Ir tikrai galvojau, kad jeigu dabar pradės šaudyti, tai viskas“, – sakė R. Jonuševičiūtė.

Šiandien Rūta gali save vadinti tikru laimės kūdikiu – šaulys tuo metu tiesiog pasirinko nešauti nei į ją, nei į kitus, buvusius šalia.

„Jis nepradėjo šaudyt antrą kartą, bet jis pradėjo lipt laiptais, tai aš sėdėjau ant eskalatoriaus važiuojančio žemyn, o jis lipo žemyn. Su ranka galėjau jį paliesti.. Ir galvojau, na ir viskas, jis galėjo tiesiog atsisukti ir šauti į mus iš nugaros“, – teigė išpuolį išgyvenusi lietuvė.

Vos užpuolikas pakilo, moteriai su kitais žmonėmis pavyko išbėgti per avarinį išėjimą ir perbėgti į automobilių stovėjimo aikštelę, kur jie vėl išgirdo šūvius.

„Jis išėjo ant tokių kaip laiptų, į laiptinę, tokio balkone ne balkono ir jis išėjo ir turbūt dar šaudė į „parkingą“, aš taip įsivaizduoju, nes pasigirdo labai šūviai ir vėl visa minia pradėjo man iš nugaros realiai bėgti“, – pasakojo R. Jonuševičiūtė.

Tuomet Rūta nubėgo į šalimais esantį viešbutį, kur pavyko pasislėpti – užsidariusi tualete moteris praleido valandą, kol su kitais nukentėjusiais žmonėmis užsidarė viename viešbučio kambarių.

Anot moters, jai taip teko praleisti keletą valandų – policija neleido žmonėms palikti slėptuvių.

Pareigūnams pavyko sulaikyti įtariamą užpuoliką. Paaiškėjo, kad tai – 22-ejų metų danų tautybės jaunuolis. CNN skelbia, kad jaunuolis buvo gerai žinomas psichiatrams. Pareigūnai tiria visas įmanomas įvykio versijas, tarp jų – teroro išpuolio ar rasinio nusikaltimo. Tiesa, jų teigimu, apie nusikaltimo motyvą kalbėti kol kas anksti.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer