Nesuvokiamas žuvusiųjų skaičius – Mariupolis skaičiuoja daugiau nei 100 000 aukų

Mariupolio televizijos prezidentas ir savanoris Mykola Osyčenka, kalbėdamas su vietos žiniasklaida, sakė, kad, remiantis viešai neatskleista informacija, Mariupolio morgai užregistravo 87 tūkst. žmonių, žuvusių per Rusijos apgultį Ukrainos uostamiestyje.

Pasak jo, rugpjūčio viduryje viename Mariupolio morgų buvo užfiksuota 87 000 žuvusių žmonių. Be to, Novoazovo prokuratūroje saugoma neatpažintų žuvusių žmonių duomenų bazė, kurioje yra 26 750 įrašų. Šių žmonių palaikai laidojami ir perlaidojami masinėse kapavietėse.

M. Osyčenkos teigimu, aukų skaičius nėra galutinis ir gali didėti, nes kituose morguose greičiausiai yra kitų duomenų bazių, o palaikų, palaidotų šalia daugiabučių, kur žmonės ir žuvo, ekshumavimas tęsiasi. Taip pat ir palaikų iškasimas iš po griuvėsių.

„Jei pasaulio bendruomenė būtų radusi jėgų ir užtvėrusi dangų virš [Ukrainos] kovo pradžioje, nieko nebūtų nutikę… Jei dangus būtų užtvertas, daugiau nei 100 000 žuvusiųjų Mariupolyje būtų gyvi“, – Dnipro.tv sakė M. Osyčenka, skelbia „Euromaidan Press“.

Mūšiai dėl Mariupolio prasidėjo vasario 24 d. ir tęsėsi iki gegužės 20 d., kai Rusija į nelaisvę paėmė paskutiniuosius miesto gynėjus, saugojusius „Azovstal“ plieno gamyklą. Didžioji dalis apgulto miesto buvo sunaikinta įsiveržusių rusų pajėgų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer