Ukraina laukia dar galingesnės už HIMARS ginkluotės: pirmieji ledai jau pajudėjo

Ukrainos kariuomenės pilotai pradės mokymus, kurie ateityje leis naudotis amerikiečių naikintuvais F-15 ir F-16. JAV Atstovų Rūmai patvirtino JAV karinio biudžeto įstatymo projektą, kuriame 100 mln. dolerių yra skiriama ukrainiečių pilotų parengimui.

Jau artimiausiu metu dėl suplanuoto gynybos biudžeto patvirtinimo bus balsuojama Senate ir laukiama galutinio JAV prezidento parašo.

UNIAN skelbiama „FreeDom“ turima informacija, kad Rusijos agresija Ukrainoje privertė visus biurokratinius procesus „suktis greičiau“.

Ukrainos karinės oro pajėgos šiuo metu, nepaisant didvyriškų pastangų, negali prilygti Rusijos karo mašinai. Jeigu Ukrainos kariuomenė gautų šiuolaikinių naikintuvų, karo eigą būtų galima pakreipti daug greičiau.

Šalies kariuomenės 1-os klasės pilotas, pulkininkas Jurijus Bulavka tvirtina, kad amerikiečių „Falcon“, F-15, F-16 ar net F-18 užtektų, kad persvarą perimtų ukrainiečiai.

„Todėl, kad tie lėktuvai turi labai galingus borto radarus, technologinę įrangą, o svarbiausia – raketas su aktyvaus automatinio nusitaikymo galvutėmis. Mes jau turime veiksmų planą, kaip maksimaliai greitai apmokyti pilotus“, – pareiškė J. Bulavka.

Labiausiai tikėtina, UNIAN teigimu, kad Ukraina gaus eksportui skirtus F-16 naikintuvus. Tai yra daugiafunkcis lėktuvas, kuris suteikia galimybę atakuoti priešą tiek ant žemės, tiek ir ore. Ekspertai jį vertina dėl galimybės greitai išvystyti greitį, gebėjimą vertikaliai skrendant įgauti reikiamą aukštį ir manevringumo.

Pagrindinis šio naikintuvo privalumas – jis gali skraidinti iki 10,5 tonos naudingo krovinio ir gali atakuoti tiek antžeminius, tiek ir taikinius jūroje. Viena F-16 eskadrilė, kaip teigiama UNIAN, gali nuveikti daugiau už 100 HIMARS sistemų. Tikimasi, kad Ukraina gaus tris eksadriles.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer