Zelenskio patarėjas apie Rusijos ketinimus: jie nori išžudyti Ukrainos vaikus, kad atlaisvintų teritoriją savo vaikams

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Michailas Podoljakas dar kartą perspėjo dėl bet kokių susitarimų su Kremliumi. Pasak patarėjo, Rusija siekia Ukrainą užimti ir išžudyti jos vaikus, kad būtų atlaisvinta teritorija Rusijos vaikams, skelbia UNIAN.

Rusijos derybų grupės vadovas Vladimiras Medinskis netikėtai paskelbė naują „karinės operacijos“ (taip Kremlius vadina karą Ukrainoje, – aut. past.) tikslą – išgelbėti „mūsų brangią Ukrainą“ ir „išsaugoti ją mūsų rusų vaikų ateičiai“. Kas, išvertus, reiškia: „mes norime nužudyti ukrainiečių vaikus, užimti Ukrainos miestus ir taip atlaisvinti teritoriją savo (rusų) vaikams“. Tai Telegrame pareiškė M. Podoljakas.

„Kartais kai kurie mūsų partneriai užduoda klausimą: ar neturėtume bandyti derėtis su Rusija prie derybų stalo? Šis pasiūlymas paremtas hipoteze, kad galima susitarti dėl kompromisų, išspręsti ginčą ir grįžti į seną gyvenimą. Atsakysiu tiesiai: tai yra katastrofiškas kliedesys, atsirandantis dėl šio karo pobūdžio ir tikrųjų jo motyvų nesupratimo. Tai veda prie baisių pasekmių visam pasauliui“, – sakė M. Podoljakas.

Anot jo, bet kokie susitarimai su Rusija neverti nė cento. Jis klausia, ar įmanoma derėtis su šalimi, kuri visada ciniškai meluoja ir skleidžia propagandą?

„Bet kokie Rusijos Federacijos paaiškinimai tėra žodžių žaismas. Iš tikrųjų Rusija pradėjo klasikinį užkariavimo karą viduramžių dvasia: menkai išsilavinęs, ant sparnuotųjų raketų pakibęs agresorius nusprendė griebtis kur kas mažesnės šalies, su mažiau, nors ir modernesnių, ginklų, naikinti žmones, niokoti, užminuoti, taip pat pasisavinti svetimą turtą.Tokia Rusijos imperinės valstybės – „gopnikų“ – šalies prigimtis. Ji nekuria naujų vertybių (kultūrinių, mokslinių ar technologinių), bet atkakliai griauna kitos šalies vertybes“, – sako M. Podoljakas.

Pasak prezidentūros vadovo patarėjo, šis karas ne dėl Ukrainos valstybės sienų. Šis karas yra apie trajektoriją, kuria pasaulis vystysis.

„Vakarykštė Europos istorija, be abejo, yra kruvinų karų istorija. Nes buvo vertinama jėga, monstrai ir teisė smogti pirmąjį klastingą smūgį. Abu pasauliniai karai, beje, irgi prasidėjo nuo teritorinių ginčų, propagandos isterijos, nuo žmonių noro žudyti ir deginti laisvus žmones. Po 1945 metų pasaulis, sakydamas „niekada daugiau“, bandė pakeisti taisykles. Darbotvarkėje buvo žmonijos pažangos klausimai: laiko ir gyvenimo kokybės ilginimas, biotechnologijos, genetikos inžinerija, dirbtinis intelektas, paslaugų technologijos, komunikacija be sienų ir t.t.. Šiandien galėtume kalbėti apie civilizacinį progresą. Bet iš Rusijos viduramžių stovyklos su sargybiniais vėl išlindo kanibalas akimis, kuriose tvyro tuštuma ir neapykanta. Ir todėl mes dabar kalbame apie taikių miestų apšaudymą, masinį moterų prievartavimą, rūsiuose badaujančius trejų metų vaikus ir grūdų vagystes. Ordos sugrįžo? – klausia Podolyakas.

Jis patikino, kad Ukraina su Rusija kovos iki pergalingo finalo: kitų galimybių neturime.

„Ir jei Vakarai vėl dreba, dar kartą atskleis savo gilią baimę rusiškojo monstriško pasaulio, Europos, viso pasaulio laukia naujas kruvinas sienų perskirstymas, chaosas, pabėgėlių bangos, badas, naujos saugumo taisyklės, kai žmonijos civilizacija yra priversta atiduoti duoklę „gopnikui“ su branduoliniu ginklu. Rusija padarys kiekvieną Europos gyventoją skurdesnį, išprovokuos stiprų badą Azijoje ir Afrikoje ir inicijuos naujus teritorinius konfliktus“, – sako M. Podoljakas.

Rusija įrodė, kad yra barbariška šalis, kelianti grėsmę pasaulio saugumui, – sakė prezidentūros vadovo patarėjas. Anot jo, sustabdyti barbarą galima tik jėga ir tik kartu.

„Ir mes privalome tai padaryti dėl savo vaikų. Jie tokie atviri, tyri, progresyvūs, besišypsantys pasauliui. Kitaip… pasaulio laukia labai tamsūs laikai”, – perspėjo M. Podoljakas.

Kaip anksčiau skelbė UNIAN, gegužės 25 d., buvęs JAV valstybės sekretorius ir patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Henry Kissingeris, kalbėdamas Pasaulio ekonomikos forume Davose, pareiškė, kad Ukraina turėtų derėtis su Rusija, net jei iš jos reikalaujama nuolaidų. Anot jo, derybos tarp Rusijos Federacijos ir Ukrainos turėtų prasidėti per artimiausius du mėnesius, kol jos nesukels pasekmių, kurių nebus lengva įveikti.

Prezidentas Volodymyras Zelenskis griežtai sureagavo į buvusio JAV valstybės sekretoriaus Henry Kissingerio pasiūlymą sutikti su dalies teritorijų praradimu mainais už karo pabaigą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer