„Netrukus bus daug netikėtumų“ – Zelenskio kabinetas kalba apie lūžį kare

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio kanceliarijos vadovas Andrijus Jermakas prakalbo apie galimai artėjantį Rusijos pradėto karo eigos lūžį, prie kurio turėtų privesti sparčiai modernėjanti Ukrainos ginkluotė.

„Daug kas priklauso nuo mūsų karių parengimo. Mes pakeisime šio karo eigą. Netrukus bus daug netikėtumų“, – „Telegram“ rašė A. Jermakas.

Jis pažymėjo, kad Ukrainos prezidentas V. Zelenskis beveik kasdien kalba „apie [raketų paleidimo sistemas] HIMARS, M777 haubicas, oro gynybos sistemas, taip pat apie sankcijas Rusijai. Jis domisi ginklų efektyvumu, siekiant maksimaliai padidinti tiekimą“.

A. Jermakas tikina, kad yra vykdoma nuolatinė komunikacija su karine vadovybe ir tvyro supratimas to, ko reikia kariuomenės pergalei vienoje ar kitoje fronto dalyje.

Prezidentūros kanceliarijos vadovas pridūrė, kad jie tariasi su JAV patarėju nacionalinio saugumo klausimais Jacobu Sullivanu, kaip paspartinti sunkiosios ginkluotės pristatymą Ukrainai.

„Netrukus vėl kalbėsiu su juo apie naują JAV karinės pagalbos paketą. Laukiame dar keturių HIMARS [sistemų] ir dar daugiau. Dabar svarbu, kad rusai nenutemptų mūsų į žiemą su karu“, – sakė A. Jermakas.

Kartu jis pabrėžė, kad Ukrainos prezidentas yra pasirengęs padaryti viską, kad laikinai okupuotos Ukrainos teritorijos būtų kuo greičiau išlaisvintos.

Gynybos ministras kiek anksčiau Oleksijus Reznikovas pažymėjo, kad Ukrainai reikia mažiausiai 100 raketų artilerijos sistemų HIMARS ir M270, kad būtų galima veiksmingai kontratakuoti ir pasiekti lūžį kare.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer