Ukrainiečiai paspendė spąstus rusams: skelbia juos įkalinę Severodonecke

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Oleksijus Arestovičius skelbia, kad Ukrainos pajėgos pergudravo rusų karius. Ukrainiečiai Severodonecke apsimetė, kad atiduoda miestą, sąmoningai atsitraukė, tačiau surengė sėkmingą kontrataką ir ten įkalino Rusijos pajėgas. Pasak O. Arestovičiaus, ukrainiečiai šiuo metu sėkmingai priešinasi rusų kariuomenei.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

20:18 | Ukrainiečiai pergudravo rusų pajėgas

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Oleksijus Arestovičius skelbia, kad Ukrainos pajėgos pergudravo rusų karius. Ukrainiečiai Severodonecke įkalino rusų karius apsimesdami, kad atiduoda jiems miestą.

„Mes įkalinome rusų karius Severodonecke, apsimesdami, kad „atiduodame“ miestą. Dabar rusų vadus ištiko šokas. Jie jau pranešė apie Severodonecko užėmimą, kai mūsų kariai pradėjo žiaurų kontrsmūgį ir dabar šluoja Maskvos draugus į mėsmalę – nepaisant jų aviacijos ir artilerijos pranašumo“, – savo „Facebook“ paskyroje rašo O. Arestovičius.

„Mūsų kariai demonstruoja neįtikėtiną drąsą, o mūsų vadai – taktinius sugebėjimus.

Kovos ten labai sunkios. Rusijos vadai dabar meta visas turimas pajėgas, kad išlaikytų (atkreipkite dėmesį, ne užgrobtų – išlaikytų!) Severodonecką“, – tęsė jis.

O. Arestovičius taip pat pridūrė, kad ukrainiečiai priešą „drasko kaip liūtai, nepaisant jų didesnės ugnies galios“.

19:42 | Rusija: ES naftos embargas „pirmiausia“ nuskriaus Europos vartotojus

Maskva ketvirtadienį perspėjo, kad Europos vartotojai pirmieji nukentės Briuseliui paskelbus dalinį rusiškos naftos embargą dėl Rusijos veiksmų Ukrainoje.

„Dėl šių sprendimų pirmiausia nukentės Europos vartotojai“, – per televiziją sakė Rusijos vicepremjeras Aleksandras Novakas ir pridūrė, kad Europos Sąjungoje gali kilti „didelis naftos produktų deficitas“.

Pirmadienį ES susitarė dėl šeštojo sankcijų Rusijai paketo, pagal kurį bus sustabdyta didžioji dalis rusiškos naftos importo, nors nafta vamzdynais bus tiekiama toliau, padarius nuolaidų Vengrijai.

ES pareigūnai sakė, kad nauju sankcijų paketu iki šių metų pabaigos bus sustabdyta apie 90 proc. rusiškos naftos importo į Bendriją, blokui stengiantis sustabdyti Maskvos karo mašinos finansavimo srautus.

A. Novakas nesureikšmino naftos importo suvaržymo poveikio, pareiškęs, kad rinka prisitaikys per 6–8 mėnesius.

Pasak jo, Rusija planuoja padidinti naftos gavybą, kuri buvo sumažinta kovo ir balandžio mėnesiais.

„Gegužę mes jau iš dalies atkūrėme gavybą, – sakė jis. – Birželį mes stebėsime dar didesnį atsigavimą.“

Šis paketas laikomas galingiausiomis iki šiol Maskvai pritaikytomis sankcijomis po penkių ankstesnių baudžiamųjų priemonių paketų, sukrėtusių Rusijos ekonomiką, bet nesustabdžiusių Kremliaus tęsiamo puolimo Ukrainoje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer