Istorinė akimirka: legendinėje Gyvačių saloje pagaliau iškelta Ukrainos vėliava

Ukrainos kariai legendinėje Gyvačių saloje pagaliau iš tikrųjų iškėlė Ukrainos vėliavą, praneša UNIAN.

Dar anksčiau šią savaitę buvo pranešta, kad Gyvačių saloje suplevėsavo Ukrainos vėliava, tačiau netrukus informacija buvo paneigta. Ukrainos pareigūnai tuomet teigė, kad sala galutinai atiteko Ukrainai, tačiau vėliava tada dar nebuvo iš tikrųjų iškelta.

Ketvirtadienį apie vėliavos iškėlimą patvirtino ukrainiečių karys Arutas Papojanas. Minėta ukrainiečių naujienų agentūra taip pat pasidalijo kadrais iš Gyvačių salos.

Dar praėjusią savaitę ukrainiečiams smogus, Rusijos pajėgos pasitraukė iš salos. Netrukus po to rusai fosforo bombomis apšaudė salą.

Kiek rusams kainavo Gyvačių sala?

Rusijos pajėgos legendinėje Gyvačių saloje arba vandenyse aplink ją prarado virš 900 mln. dolerių, skaičiuoja žiniasklaida. Viena skaudžiausių rusų netekčių šioje teritorijoje – Juodosios jūros pasididžiavimu laikytas kreiseris „Moskva“.

Dar birželio 30-ąją Rusijos pajėgos paliko Gyvačių salą. Rusija skelbė, kad tai yra „geros valios gestas“, tačiau ukrainiečiai teigia, jog rusai neatlaikė Ukrainos pajėgų smūgių. Skaičiuojama, kad aplink Gyvačių salą esančiuose vandenyse Rusija neteko daugiau nei 915 mln. dolerių vertės įrangos, „Forbes“ cituoja UNIAN.

Didžiausias rusų armijos nuostolis – 750 milijonų dolerių vertės Juodosios jūros laivyno flagmanas raketinis kreiseris „Moskva“. Šis kreiseris dalyvavo Gyvačių salos okupacijoje, o balandžio 13-ąją buvo pamuštas, vėliau nuskendo.

Saloje taip pat buvo sunaikinti mažiausiai aštuoni „Thor“, „Armor“ ir „Arrow“ tipų priešlėktuviniai kompleksai, kurių bendra vertė siekė daugiau nei 100 mln.

Birželio 17 dieną Ukrainos kariuomenė sunaikino vos prieš pusę metų į vandenį įleistą „Vasilijų Beh“, laive buvo priešlėktuvinių raketų kompleksas „Tor“. Be to, saloje rusai prarado tris priešlėktuvinių raketų ir pabūklų sistemas „Pantsyr S1“.

„Bendra Gyvačių saloje ir aplinkiniuose vandenyse sunaikintos įrangos sąmata siekia 915 milijonų dolerių. Atsižvelgiama tik į žinomus ir patvirtintus nuostolius – sąrašas gali būti negalutinis“, – rašo „Forbes“.

Tai yra ta pati sala, kurios gynėjai dar karo pradžioje pasiuntė rusų karo laivą velniop.

Gyvačių salą užpuolė rusų karinis laivas – ukrainiečiai nepasidavė: „Rusų karinis laive, eik po velnių!“:

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer