Norėdami išsaugoti vaikus, sutuoktiniai pabėgo iš Danijos į Lietuvą: „Mus nori padaryti nusikaltėliais“

Lietuvių šeima paliko viską ir naktį slapčia išgabeno savo 3 vaikus iš Danijos, nes šalies vaiko teisių apsaugos tarnyba priėmė sprendimą atimti Linos ir Einaro atžalas. Apie savo išgyvenimus sutuoktiniai papasakojo „TV Pagalbos“ studijoje.

Lina ir Einaras – išsilavinę, priklausomybių neturintys lietuviai, išvykę į Daniją ieškoti sotesnio duonos kąsnio. Sutuoktinių pora tikino, kad niekada nesuteikė nė menkiausio preteksto šalies vaiko teisių apsaugos tarnybai imtis kažkokių veiksmų, tačiau nuolat buvo stebimi.

„Kol nebuvome pradėję leisti vyresniosios dukrelės į darželį, tol nebuvo praktiškai jokių kabliukų, buvo tik standartiniai dalykai – nueiti pas daktarą, padaryti skiepus. Profilaktiniai, standartiniai dalykai. <...> Tada už mūsų nugaros prasidėjo vaikų psichologiniai tikrinimai ir taip toliau.

Mūsų vaikai daniškai nekalba, mes šeimoje daniškai nekalbame, o jie visą laiką su mūsų vaikais kalbėjo tik daniškai. Vaikams stresas. Streso metu tikrinti vaiką – absurdas. <...> Iki tol mūsų vaikas normaliai valgė, o pradėjus eiti į darželį – nustojo. Pradėjo smarkiai sirgti – mėnesį prasirgo, po to vėl sirgo. Mes nusprendėme iš viso atsisakyti darželio, pasakėm, kad mums vaikas svarbiau ir mes nevesim.

Tada mus pakvietė kaip nusikaltėlius, pradžioje nedavė kalbėti, viską kalbėjo tik jie patys, aiškino, kokius tyrimus darė už mūsų nugaros. <...> Kadangi vaikas gimė anksčiau laiko, dar nebuvo išryškėjęs tas dalykas, jam galva pradėjo smarkiai augti, o rankos nespėjo. Jie šito dalyko nenorėjo pripažinti, pradėjo mus kaltinti nebūtais dalykais, kad mes esame kalti, mes tai padarėme vaikui. Pradėjo daryti vos ne kriminalinę ekspertizę – skenavo kaulus, skenavo galvą, skenavo viską, kas įmanoma, kad tik rastų įkalčių“, – pasakojo Einaras.

Lina sakė, kad bėgti iš šalies buvo baisu, tačiau nebuvo netikėta, nes nujautė, kad tik laiko klausimas, kada reikės priimti tokį sprendimą. Šeima gavo raštišką kvietimą pokalbiui į savivaldybę, į kurį Einaras nuėjo vienas. Grįžęs jis tik paprašė žmonos nepanikuoti ir suruošti vaikus ir jų daiktus.

„Labai staigiai, kas tik po ranka papuolė susimetėm ir išvažiavom“, – apie beveik parą trukusios kelionės pradžią pasakojo Lina.

Grįžusi į Lietuvą šeima apsistojo pas gimines, o kitą dieną papasakojo apie situaciją policijai ir Lietuvos vaiko teisių apsaugos tarnybai. Tačiau net čia sutuoktiniai negali jaustis visiškai saugūs.

„Mano esmė buvo, kad mes ne nusikaltėliai, o mus nori padaryti nusikaltėliais“, – ašarų nesulaikė Einaras ir sakė sulaukęs laiškų, raginančių grįžti į Daniją, kur „galbūt bus priimtas kitoks sprendimas“.

Visą šeimos istoriją išgirskite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer