Nutekintas Rusijos dokumentas rodo: dėl sankcijų Rusija patyrė luošinančius nuostolius – „Bloomberg“

Rusijos Federacijos Finansų ministerija apskaičiavo tiesioginius šalies finansų sektoriaus nuostolius dėl Vakarų šalių įvestų sankcijų už invaziją į Ukrainą. „Bloomberg“ apie tai rašo remdamasi vidiniu Rusijos finansų ministerijos dokumentu, kuriuo disponuoja redaktoriai.

Taigi Rusijos finansų sektorius patyrė šimtus milijardų dolerių „tiesioginių nuostolių“ dėl JAV ir sąjungininkų įvestų plačių sankcijų.

Sąmata, apimanti reikšmingus smūgius akcijų rinkai, bankų kapitalui ir dar 300 mlrd. JAV dolerių (eurų) įšaldytų užsienio valiutos atsargų, buvo įtraukta į pristatymą praėjusį mėnesį vykusiame aukščiausių Rusijos pareigūnų susitikime.

Rusija apskaičiavo, kad dėl sankcijų ji prarado:

  • 40 proc. rinkos kapitalizacijos;
  • 300 milijardų JAV dolerių (eurų) Rusijos Federacijos centrinio banko atsargų;
  • 4,6 trilijono rublių (77,2 mlrd. eurų), įšaldytų euroobligacijų pavidalu;
  • 10 proc. bankų sistemos kapitalo;
  • 563 mlrd. rublių (9.45 mlrd. eurų) įšaldyto mažmeninio turto, taip pat turto, laikomo saugyklose.

Be to, pristatyme atkreipiamas dėmesys į tai, kad 80 proc. bankų sektoriaus turto buvo taikomos sankcijos, bankų sektorius atjungtas nuo tarptautinių mokėjimų sistemos SWIFT ir prarado prieigą prie pagrindinės įrangos ir programinės įrangos.

Ataskaitoje nepateikiamas bendras sankcijų poveikio įvertinimas, tačiau dėmesys sutelkiamas į finansų sistemą ir nenagrinėjamas poveikis visai ekonomikai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer