Olenos Zelenskos pokyčiai veide – itin ryškūs: baiminasi dėl vieno

Šiandien, rugpjūčio 24-ąją dieną, sukanka lygiai 6 mėnesiai nuo siaubingos Rusijos invazijos į Ukrainą. Karas pakeitė ne vieną žmogų – tarp jų ir Ukrainos pirmąją ponią Oleną Zelenską.

Per šį laikotarpį moteriai teko ne tik stengtis dėl Ukrainos žmonių, skleisti žinią apie rusų daromus žiaurumus, bet ir atlaikyti kritiką.

Kritika dėl pasirodymo ant žurnalo viršelio

Pirmoji Ukrainos ponia sureagavo į skleidžiamą neapykantą dėl jos nuotraukų ant „Vogue“ viršelio.

Olena Zelenska Ukrainos žiniasklaidai sakė, kad kiekvienas turi teisę reikšti savo nuomonę.

„Jau ne pirmas kartas, pradedu priprasti. Suprantu, kad kiekvienas turi teisę į savo nuomonę. Esame demokratiška šalis, todėl laisvai galime reikšti savo nuomonę. Kartais man kiek nemaloni ta forma, kuria tai išreiškiama, bet tai mano emocijos“, – sakė Olena.

Pirmoji ponia supranta, kad estetiniu požiūriu vieniems tai patinka, o kitiems – ne. Tačiau Zelenska įsitikinusi, kad jos pasirodymas ant populiaraus žurnalo viršelio pritrauks daugiau dėmesio Ukrainos labui, nes šį leidinį skaito milijonai žmonių visame pasaulyje.

„Tai ne pirmas kartas, kai Vakarų ekspertai džiaugiasi, o Ukrainos – ne. Tai dažna situacija. Žinoma, tai normalu. Turime atvirai kalbėti apie save. Todėl į šią situaciją žiūriu supratingai“, – pridūrė Olena.

Pirmoji ponia taip pat pasakojo, kad jos fotosesija iš Leibovico truko kelias valandas, o vyro Vladimiro – 15-20 minučių, nes jis neturėjo daugiau laiko.

„Laimei, mes jaučiame vienas kitą. Mums nereikia kažko žaisti, kad padarytume gerą nuotrauką“, – bendras nuotraukas su vyru komentavo Zelenska.

Viršelis su pirmąja Ukrainos ponia sukėlė audrą socialiniuose tinkluose.

„Kiekvienas turi savo idėjas, savo nuomonę apie tai, kaip turėtų elgtis moteris. Mes gyvename tokiame moderniame pasaulyje, kuriame nėra prasmės apie tai diskutuoti taip ilgai. Dabar yra svarbesnių dalykų“, – apibendrino Zelenska.

Apie pastaruosius siaubingus mėnesius O. Zelenska papasakojo interviu žurnalui „Vogue“ ir atsidūrė ant jo viršelio.

Lietingą popietę Kyjive, kur kavinės buvo užimtos net ir tarp dažnų oro antskrydžių sirenų, jos švytintis veidas ir žaliai rudos akys, atrodo, užfiksavo emocijų gamą, šiandien sklindančią per Ukrainą: gilų liūdesį, tamsos blyksnius, humorą, prisiminimus apie saugesnę, laimingesnę praeitį ir plieninę nacionalinio pasididžiavimo šerdį.

„Tai buvo baisiausi mėnesiai mano ir kiekvieno ukrainiečio gyvenime“, – sakė ji. „Atvirai kalbant, nemanau, kad kas nors žino, kaip mums pavyko emociškai.“ Ji pasakė, kad ją įkvepia jos kolegos ukrainiečiai. „Laukiame pergalės. Neabejojame, kad nugalėsime. Ir tai mus palaiko“.

 

Pasakė, ką reiškia būti prezidento žmona

Kiek anksčiau moteris davė atvirą interviu Čekijos leidiniui „Respekt“, kurio metu papasakojo, ką reiškia būti prezidento žmona.

Ji yra ne tik jų vaikų mama, bet ir žmona, kuriai per Rusijos invaziją taip pat tenka susidurti su sunkiais iššūkiais.

„Baimė ir savos šeimos saugojimas nėra vienintelis dalykas, kurį dabar reikia daryti. Su komanda stengiamės kiekvieną dieną padėti mažiesiems ukrainiečiams patekti į saugią vietą. Taip buvo sukurta iniciatyva „Gyvenimo kelias“, kuri kartu su Sveikatos apsaugos ministerija, Lvivo vaikų ligoninės gydytojais, užsienio gydytojais, savanoriais evakuoja vėžiu sergančius vaikus iš Lvivo į Europą, kad jie ten galėtų toliau kovoti su liga“, – sakė pirmoji ponia.

Olena pridūrė, kad ji ypač aktyviai dalyvauja evakuojant našlaičius, be tėvų globos likusius vaikus ir vaikus su negalia. Ji prižiūri visą procesą, kad jie būtų saugiai pristatyti į Europos miestus.

„Ir dar viena iš mano misijų yra pranešti visam pasauliui, kad Ukrainoje vyksta tikras karas, kad miršta tūkstančiai suaugusiųjų ir vaikų. Ir toliau raginu visą tarptautinę bendruomenę netylėti“, – sakė prezidento žmona.

„Dabar visas pasaulis bando išsiaiškinti tokio rusų nežmoniškumo priežastį“, – sakė ji.

Pirmoji Ukrainos ponia Olena kalbėjo apie įsibrovėlių žiaurumus Ukrainoje ir sakė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas virsta maniaku.

Pasak pirmosios ponios, V. Putinas, gavęs valdžią, įsivaizduoja save likimų arbitru ir pritaria visiems žiaurumams, kuriuos įsibrovėliai daro Ukrainos teritorijoje.

„Dabar visas pasaulis bando išnarplioti tokio rusų nežmoniškumo priežastį. Mano versija pirmiausia atspindi, kaip Rusijos valdžia elgiasi su savo kariais ir apskritai su žmonėmis. Tai pavaldinių žeminimo ir nebaudžiamumo mišinys. O kai toks pažemintas pavaldinys gauna jėgų. Putinas tampa maniaku, keršija pasauliui“, – sakė Olena.

Internautai įžvelgia moters išvaizdo pokyčius

Iš nuotraukų matosi, kad O. Zelenska labai pavargusi. Jos išvaizdą veikia stresas, baimė dėl savo vaikų ir vyro prezidento Vladimiro Zelenskio bei susirūpinimas milijonų ukrainiečių gyvybėmis. Nepaisant to, moteris atrodo puikiai, skelbė unian.net.

„Kaip gera girdėti draugų balsus. Kaip svarbu užduoti paprastą klausimą „kaip sekasi?“ ir pačiam į jį atsakyti. Tai svarbu kiekvienam iš mūsų kiekvieną karo dieną. Kalbėjausi per video nuorodą ne tik su kolegomis, bet su giminingomis dvasiomis – pirmąja Lietuvos ponia Diana Nausėdiene ir pirmąja Prancūzijos ponia Brigitte Macron.

Teko išklausyti daug padėkų už tai, kaip greitai reagavo į karą Ukrainoje, kaip priėmė mūsų moteris ir vaikus – jie jau iškeliavo į vietinius darželius ir mokyklas“, – instagrame rašė ji.

Ji taip pat pažymėjo, kad tokiomis karinėmis sąlygomis užsimezgusi draugystė bus pati stipriausia.

„Ačiū, draugai. Nekantriai laukiu, kada galėsiu apsikabinti asmeniškai“, – pridūrė pirmoji Ukrainos ponia.

 

Juntama baimė

Prieš  invaziją jie buvo laiminga šeima, Zelenskis dažnai žaisdavo su sūnumi, o dukra bet kokiu klausimu galėdavo pasitarti su tėvu. Jie įpratę visada būti kartu. Tačiau Rusijos invaziją į Ukrainą pakeitė jų gyvenimus.

Interviu TSN Olena Zelenska sakė, kad nuo vasario 24 d. savo vyrą matė vos kelis kartus. Jie surengia „telefoninę vakarienę“. Jie negali susitikti dėl saugumo priežasčių.

„Aš, kaip niekas kitas, suprantu moteris ir vyrus, kurie šiuo metu yra išsiskyrę. Visi nerimauja: ir jis, ir vaikai. Bendravimo nepakanka. Žinoma, galima kalbėtis telefonu ir tai darome kasdien“, – sakė ji.

Ji pridūrė, kad vaikams trūksta tėvo. Kartu ji tikisi, kad jų psichika atlaikys viską, kas vyksta ir rimtų pasekmių dėl karo nekils.

„Sūnui reikia tėčio, su kuriuo galėtų žaisti, atsisėsti ant kelių. Dukrai reikia pasikalbėti apie savo reikalus ir ateities planus. To, deja, nėra. Tikimės, kad jie šį laikotarpį ištvers“, – pridūrė ji.

Žurnalistai moters paklausė ir filosofinio klausimo: ar ji nebijo mirti?

„Aš labiau bijau žmonių, kuriems nerūpi jų pačių gyvenimas. Tai reiškia, jog jiems nerūpi ir kiti, nes jie nevertina savo pačių gyvybės.

Štai, koks skirtumas tarp mūsų ir rusų okupantų – mums brangi kiekviena gyvybė“, – atsakė O. Zelenska.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer