Paaiškėjo, kaip gyvena rankos netekusi 9-metė ukrainietė: sulaukė jautrios žinios

Devynerių metų Saša Filipčuk iš Bučos, praradusi ranką dėl žiaurių Rusijos karinių veiksmų, su mama išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas, kur mergaitė sulauks rankos protezo.

Apie tai socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė Ukrainos prezidento žmona Olena Zelenska, praneša „Ukrinform“.

Išgyveno košmariškus žiaurumus

„Devynmetė Saša Filipčuk yra mergaitė, kuri neteko rankos ir per plauką išgyveno Bučoje. Apie ją rašiau dar kovo mėnesį, kai tik išgirdau jos istoriją.

Saša ir jos šeima keliavo iš okupuoto Gostomelio, kai Rusijos okupantai pradėjo apšaudyti jų automobilį. Patėvis mirė, mergaitė ir jos motina rado prieglobstį artimiausiame buvusiame astate, kur Saša dingo po patirtų sužalojimų.

Ji buvo nuvežta į ligoninę tik po dviejų dienų. Mergaitė buvo išgelbėta, jos ranka – ne“, – dalinosi pirmoji Ukrainos ponia.

Olena Zelenska informavo, kad dabar Saša ir jos mama yra Vašingtone, o artimiausiomis dienomis jos keliaus į Niujorką. Pasak pirmosios ponios, planuojama, kad rugpjūčio 22 dieną jos apsilankys pas protezuotoją „Unlimited Tomorrow, Inc.“ klinikoje.

„Sašai bus įdėtas ne paprastas, o aukštųjų technologijų protezas. Jie žada, kad ji galės judinti pirštus“, – rašė O. Zelenska.

Pasak jos, tai tapo įmanoma bendradarbiaujant Ukrainos ambasadai Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Ukrainos rūmams, pasitelkiant sužeistų ukrainiečių protezavimo projektą.

„Tuo tarpu Saša pamatys Niujorką. Po siaubo, kurį ji išgyveno, ji tikrai turi pamatyti kažką gražaus. Pajusti, kad gyvenimas tęsiasi. Ir kad jis yra gražus. Visiems Ukrainos vaikams, kurie jau yra patyrę tiek daug“, – pridūrė O. Zelenska.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer