Paaiškėjo nauji faktai apie 9-metės lietuvės žudiką: patarnaudavo kaimo bažnyčioje

Šiandien paaiškėjo, kad devynmetės Lilijos Valutytės nužudymu kaltinamas vaisių rinkėjas kažkada patarnaudavo savo kaimo bažnyčioje Lietuvoje, rašo dailymail.co.uk.

Deividas Skebas, būdamas paauglys, vilkėdamas kamža, padėdavo vietiniam kunigui per mišias ir krikštynų bei vestuvių ceremonijas.

MailOnline svetainėje publikuojama 22 metų tamsiaplaukio Skebo nuotrauką, kai jam buvo maždaug 14 metų per pirmąją šventąją komuniją Šv. Juozapo bažnyčioje Leliūnuose, Lietuvoje.

Šiandien šeimos narys pasidalino naujomis moksleivės nuotraukomis, kuriose Lilija linksminasi savo sode ir mėgaujasi atostogomis paplūdimyje su šeima.

Vienas kaimo gyventojas sakė: „Visi čia yra sukrėsti, kad jis buvo apkaltintas mažos mergaitės nužudymu. Žmonės jį čia prisimena kaip paprastą ir mandagų berniuką“.

Praėjusį sekmadienį Skebas buvo apkaltintas Lietuvos pilietės Lilijos nužudymu, kuri buvo mirtinai subadyta prie savo motinos siuvinėjimo parduotuvės Bostone, Linkolnšyre.

Siaubingas incidentas nutiko jai žaidžiant ramioje miesto centro gatvelėje su savo mėgstamu lanku ir penkerių metų seserimi liepos 28-ąją, ketvirtadienį.

Užaugo Leliūnų kaime

Skebas užaugo mažame Leliūnų kaime, maždaug už dešimt mylių nuo pramoninio Utenos miesto šiaurės rytų Lietuvoje.

Jo mama 42 metų Daiva Skebienė, Utenoje turinti gėlių parduotuvę, ir statybininkas tėvas Darius Skebas su 18-mete dukra tebegyvena trijų aukštų namo viršutiniame aukšte ir netoliese statosi naują namą.

Manoma, kad Skebas didžiąją dalį savo gyvenimo metų praleido kaime, kuriame ant nedidelės kalvos stovi raudonų plytų Romos katalikų bažnyčia. Manoma, kad jis kurį laiką dirbo su tėvu Norvegijoje, kol persikėlė į JK dirbti gamykloje Linkolnšyre.

Spėjama, kad į Angliją grįžo neseniai

Spėjama, kad jis neseniai grįžo į JK po to, kai kurį laiką svečiavosi savo tėvynėje. Lilijos žūties metu jis gyveno Viktorijos laikų sublokuotame name su vaizdu į parką Thorold gatvėje, Bostone, maždaug 200 metrų nuo Fountain Lane, kur moksleivė mirė nuo vienos durtinės žaizdos krūtinėje.

Skebo močiutė Danutė Titenienė taip pat gyvena Leliūnuose su sunkiai sergančiu vyru, dirba vietos savivaldybėje vyresniąja pareigūne.

Lilijos mirtis sukėlė sielvarto bangą Bostone, kuris garsėja savo didele Rytų Europos bendruomene. Fountain Lane gatvėje, pagerbdami nužudytąją, vietiniai žmonės paliko šimtus gėlių ir mielų žaislų.

Lilijos šeimos draugė Jūratė Matulionienė socialiniame tinkle „Facebook“ ją apibūdino kaip „9 metų angelą“ ir „vieną gražiausių būtybių“, sakydama: „Neįmanoma suvokti jos mamos skausmo“.

Mergaitę prisimena kaip saulės spindulį

Ji pridūrė: „Mergaitė buvo saulės spindulys, kaip ir jos tėvai, kurie buvo pagrindiniai mūsų bendruomenės ir mokyklos renginių pagalbininkai. Skausmas, neapsakomas skausmas. Ši šokiruojanti žinia mus labai sukrėtė! Ilsėkis ramybėje, angele“.

Kiti draugai pasakojo, kaip Lilija, gyvenusi su mama Lina Savicke ir patėviu Aurelijumi Savicku, mėgo šokius ir Hario Poterio knygas. Ji mirė nuo vienos durtinės žaizdos liepos 28 d., apie 18.20 val., vos už 100 metrų nuo garsiosios miestelio Šv. Botolfo bažnyčios, žinomos kaip Bostono kelmas.

Incidentas įvyko prie siuvinėjimo ir šilkografijos parduotuvės „Sava Code“, kurią šių metų kovą atidarė jos mama Lina Savickė. Lina ir jos vyras, Lilijos patėvis, yra žinomi kaip didelės Bostono lietuvių bendruomenės nariai ir nuolat dalyvauja bendruomenės veikloje.

Lina, taip pat dirbanti įdarbinimo biure, esančiame šalia jos parduotuvės, praėjusią savaitę duotame interviu prisiminė siaubingą dukters mirties akimirką. Ji sakė, kad dukra buvo subadyta „vos už dešimties žingsnių“ nuo jos darbo vietos.

Lina pasakojo: „Tą lemtingą dieną savo draugei teikiau dovaną, o vaikai žaidė lauke po langais. Išgirdau, kad kažkas mane šaukia: „Mama“! Išbėgu ir matau, kaip mano mažoji mergaitė stovi per metrą nuo vyresnėlės, kuri stipriai kraujavo“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer