Palangoje už dešimtukus mokiniams dovanojami pinigai: tai gali būti paskata mokytis?

Palangoje už dešimtukus mokiniams dovanojami pinigai: tai gali būti paskata mokytis?

Geriausiai besimokantys Palangos moksleiviai už dešimtukus gavo ne tik pagyrimo raštus, bet ir pinigų. Premija – solidi: kiekvienam po 500 eurų. Kai kurie tai vadina pirmu uždarbiu ir jau žino, kur pinigus išleis, praneša LNK.

Į Palangos savivaldybę susirinko neeiliniai svečiai – moksleiviai, kurie baigė mokslo metus vien dešimtukais.

„Ką tik pabaigiau penktą klasę ir stengiausi gerai mokytis. Noras turėti gerą ateitį motyvuoja gerai mokytis“, – pasakojo moksleivė.

„Aš jau planuoju kelionę į Olandiją. Aš ten gimiau ir čia mano pirmi metai Lietuvoje. Kalbos kartais painiojasi, sunku mokytis. Atvažiavau į Lietuvą mokėdama tik kalbėti lietuviškai, tad teko išmokti ir skaityti, ir rašyti lietuviškai“ – atviravo mergina.

„Man gal sunkiau su fizika ir lietuvių kalba. Labai patinka matematika“, – kalbėjo moksleivis.

Kurorto savivaldybė išskirtinai pagerbė šiuos mokinius, jiems teikiami ne tik pasiekimus žymintys raštai, jie dar gauna ir po 500 eurų. Kurorto taryba taip nusprendė paskatinti geriausiai besimokančius.

„Tai yra paskata moksleiviams gerai mokytis, užkrėsti kitus draugus, kad ir jie norėtų pasitempti ir turėtų gerus pažymius“, – tikino Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Paaiškėjo, kad net keturiose kurorto mokyklose yra net 36 dešimtukininkai. Visiems jiems išmokėta 18 tūkst. eurų.

„Pagal kai kuriuos rodiklius Lietuvoje esame aukščiausi, pagal reitingus Lietuvoje esame 25 iš 365 gimnazijų. Per trejus metus yra 40 medalininkų, iš jų – šeši aukso medaliai. Šiuo atveju svarbu net ne skaičiai, o pastebėjimas. Tai yra mokinio ir mokytojo darbo pastangų vertinimas“,– sakė Palangos Senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas.

Ir kitos mokyklos savo vaikus giria.

„Turime tris dešimtukininkus – penktoką, aštuntoką ir dešimtokę. Nuoširdžiai džiaugiamės už juos ir tikimės, kad nenuleis kartelės ir ateityje“, – viltį išreiškė Šventosios pagrindinės mokyklos direktorė Valda Šarkienė.

„Šitas paskatinimas yra pirmą kartą ir jis labai motyvuojančiai nuteikia tiek vaikus, tiek mokinių tėvus. Toks mokinių įvertinimas yra didžiulė paskata į ateitį“, – sakė Palangos V.Jurgučio progimnazijos direktorė Laimutė Benetienė.

Moksleiviai negauna po 500 eurų į rankas, pinigai pervesti į nurodytą sąskaitą banke. Kai kurie mokiniai jau žino, kur išleis pinigus, kai kam tai pirmasis uždarbis.

„Galvoju drabužiams ir reikalingiems daiktams išleisti“, – planais dalinosi viena moksleivė.

,„Planuoju su šeima vykti į Airiją. Nes ten gimiau ir noriu aplankyti savo šalį“ , –  atviravo mergina.

„Man čia jau paskutiniai metais, aš tik vieną kartą pasinaudosiu šia privilegija. Įsivaizduoju, kad ypač jaunesniems mokiniams tai gali būti reali paskata“, – dalinosi abiturientas.

„Mokausi ne dėl paskatinimų, ne dėl pinigų, dėl savęs, dėl ateities, dėl smalsumo. Bet kai yra tokie apdovanojimai ir paskatinimai, tai faktas, kad jie motyvuoja ir leidžia suprasti, kad visa tai darai ne veltui“ , –  kalbėjo pirmūnė.

Tėvai pripažįsta, kad toks paskatinimas itin labai svarbus.

„Labai smagu vaikams, yra šioks toks stimulas mokintis dar geriau“ , – mintimis dalinosi viena iš mamų.

Piniginių premijų sulauks ir abiturientai, puikiai išlaikę valstybinius brandos egzaminus. Už kiekvieną egzaminą įvertintą 100 balų bus skiriama 250 eurų premija.

kauno.diena.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer