Paslaptingai dingusio 15-mečio mama papasakojo, ką kužda nuojauta: „Tas labiausiai ir drasko“

Nuo vasario 4 dienos, kai Vilniuje dingo 15-metis Mykolas Davidonis praėjo 9 dienos, bet kol kas jaunuolio paieškos bevaisės. Aptikti Mykolo nepavyko nei pareigūnams, nei savanoriams. Paslaptingai dingusio jaunuolio artimieji su viltimi seka kiekvieną žinią ar gandą ir viliasi, kad paauglys namo vis dar sugrįš.

„Esame didžiausioje neviltyje ir nežinome, kur pasidėti, ir vyras ieško su visais“, – naujienų portalui tv3.lt sakė Mykolo mama Ieva Davidonienė.

Mama pasakė, ko labiausiai bijo

Moteris teigė, kad labiausiai bijo to, kad taip ir liks nežinia, kur galėjo pradingti vyresnėlis sūnus ir jo nepavyks surasti. Pasak moters, vyras važiavo susipažinti su policijos medžiaga, bet kol kas nieko apčiuopiamo nėra.

„Aš labiausiai ir bijau, kad niekas nepaaiškės“, – apie kuždančią nuojautą prakalbo moteris..

„Taip ir nežinai, ar jį kažkas paėmė, pagrobė, ar jį laiko kažkur tai surištą, ar jis iš tikrųjų toje upėje yra. Galbūt lengviausia ir paprasčiausia tikėtis, kad greičiausiai kažkas atsitiko ir atsidūrė upėje.

O tokios tos diversijos atrodo utopinis dalykas, bet gal ir taip vyksta. Tas labiausiai ir drasko, ir nežinai, ir viliesi, gal kažkas tai atiduos, gal kažkur yra“, – svarstė I. Davidonienė.

Savanoriai dar savaitės pradžioje prie Žirmūnų tilto rado Mykolui priklausančius daiktus, telefoną, SIM kortelę ir kitus.

„Jeigu matytum, kad jis nuėjo nuo upės, kad jis ne prie upės, atmestum tą upę ir žiūrėtum kitus variantus, bet dabar kamerų dar visų nematė ar matė ne iki galo, nežinau. Tai ir nėra įrodymų, kad pakilo nuo tos upės, nes gal ir pakilo, nes nėra, niekas nieko nemato.

Ir ties ta vieta siūlo galas dingsta ir jis gali į tris puses nueiti. Gali būti į viršų nuo upės pakilęs, gali būti nuėjęs nuo upės tolyn, gali kažkokiu būdu atsidūręs upėje“, – teigė moteris.

„Esam užsakę ir mišias, ir viską, kad atsirastų“

Moteris dėkojo visiems, kurie prisideda prieš Mykolo paieškų. Ji džiaugiasi, kad Lietuva sureagavo labai greitai ir atsirado labai daug padedančių žmonių.

„Esam užsakę ir mišias, ir viską, kad atsirastų. Nesvarbu, ar kūnas. Aišku, labiausiai norim, kad gyvas atsirastų. Bet pradedam tuo nebetikėti, tiesiog, kad mums jį atiduotų. Tada išgedėti ar kažką padaryti“, – sakė moteris.

„Aš tik tai meldžiuosi, kad jį man gražintų“, – kalbėjo I. Davidonienė.

Mįslingas dingimas

Visos aplinkybės rodo, kad jaunuolio dingimas yra mįslingas, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ pabrėžė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

„Deja, nieko naujo ar guodžiančio šią minutę neturiu ką pasakyti. Tarnybos, tame tarpe, ir policija su savanoriais, darome viską, ką galime. Komunikuojame su artimaisiais, yra vykdomi paieškos darbai. Lygiagrečiai to yra tiriamos ir kitos galimos versijos, kad galbūt jaunuolis yra tapęs nusikaltimo auka. Tačiau šiai minutei be rezultatų“, – sakė R. Požėla.

Jis nurodo, kad vykdomas tyrimas yra platus – analizuojami vaizdo stebėjimo kamerų duomenys, apklausinėjami asmenys, komunikuojama su artimaisiais.

„Nenoriu spėlioti ar nenoriu būti blogas pranašas, nes kol nėra rezultatų, tol mes dirbame. Bet visos aplinkybės rodo, kad istorija bent dabar yra pakankamai mįslinga. Todėl nėra vienos labai aiškios versijos. Šalia vienos versijos yra ir kitos versijos, todėl tikrai labai platus tyrimas“, – laidoje „Dienos pjūvis“ praėjusią savaitę kalbėjo policijos generalinis komisaras.

Dingusio Mykolo paieškas policija pradėjo prieš savaitę, šeštadienį, gavus informaciją apie įvykį ir jį patikrinus.

„Jei galima pradėti paiešką karštomis pėdomis, tai yra pats efektyviausias policijos ar teisėsaugos veikimo metodas – darbai yra pradedami neatidėliotinai. Lygiai taip pat kalbame, kai būna situacijos, kai dingsta žmonės miškuose, kurie grybauja, uogauja. Kiekvieną rudenį mes turime panašias problemas, ir, deja, didžiulis policijos, savanorių ir kitų institucijų resursas yra metamas asmenų paieškai. Tai šioj vietoje delsti nėra ko ir laikytis kažkokių procedūrinių dalykų. Beje, jų ir dabar jau nebėra. Tiesiog kiekvienu atveju yra vertinama pagal konkrečią situaciją ir yra imamasi priemonių“, – nurodė R. Požėla.

Policijos generalinis komisaras padėkojo visiems prisidedantiems prie paauglio paieškų ir paragino turinčius bet kokią reikšmingą informaciją ja pasidalinti. 

„Mes visada esame labai laimingi, kai mums į pagalbą ateina visuomenė, savanoriai, neretai ir mes patys kreipiamės dėl pagalbos. Tai yra labai normali praktika ir klasika, kad teisėsauga be visuomenės nebus stipri“, – pažymėjo jis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer