Premjerė: norintys išsiaiškinti, kodėl nėra elektros generacijos, gali atlikti tyrimą

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad norintys išsiaiškinti, kodėl Lietuvoje nėra elektros energijos generacijos, gali atlikti tyrimą.

„Aš nesiūlau, aš sakau, tiesiog, kad neprieštaraučiau, jei Seimas nuspręstų tokį tyrimą atliktų. Aš tikrai nesiūlau, čia Seimo valia ir negaliu sudarinėti parlamentinių tyrimų komisijos, bet jei Seimas išties nori išsiaiškinti, kaip čia atsitiko, kad taip stipriai šokus kainoms paaiškėjo, kad Lietuvoje nėra generacijos, tai čia labai ilga istorija, kuri prasideda nuo Visagino atominės elektrinės referendumo“, – Seime žurnalistams šeštadienį sakė I. Šimonytė.

„Suprantama, kad čia yra problema, ir kodėl taip atsitiko, kokie buvo lūkesčiai, kokia buvo strategija galiausiai apsirūpinimo elektra, gal Seimas gali norėti tai išsiaiškinti, bet aš tikrai nekursiu pati komisijų“, – pridūrė ji.

Šeštadienį pirmojo Seimo rudens posėdžio metu I. ŠImonytė teigė, kad dėl aukštų elektros kainų Lietuvos pagrindinė problema yra ta, jog šalis yra priklausoma nuo elektros energijos importo.

„Kodėl taip yra – labai geras klausimas ir aš neprieštaraučiau, jei Seimas nutartų, jog jam reikia atlikti parlamentinį tyrimą ir išsiaiškinti, kaip atsitiko taip, kad buvo suformuotas lūkestis amžinai žemos elektros kainos, nors nebuvo daroma nieko, kad būtų palikti bent rezerviniai elektros generavimo pajėgumai, kuriuose dabar būtų galima deginti, anot klasikų, visokį dalyką“, – posėdyje teigė I. Šimonytė.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer