Per 7 minutes – 11 numuštų rusų lėktuvų: Ukrainos karininkas papasakojo apie vieną įspūdingiausių ukrainiečių atakų

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų oro gynybos pajėgų karys, pulkininkas leitenantas Denysas Smažnas papasakojo, kokia sudėtinga situacija klostėsi Ukrainoje pirmosiomis karo dienomis.

Jo teigimu, nuo pat invazijos pradžios sunkiausias laikas kare Ukrainos gynėjams buvo vasaris, kai Rusijos aviacija ir sausumos pajėgos smarkiai atakavo Ukrainos sostinę Kyjivą. Todėl pirmasis karo mėnesis, kaip interviu TSN pasakojo pulkininkas leitenantas, buvo niekada nesibaigiantys budėjimai ir nuolatiniai priešo puolimai.

„Pauzių nebuvo – baigėsi Kyjivo puolimas, prasidėjo puolimas Iziumo kryptimi, puolimas Iziumo kryptimi baigėsi, prasidėjo Odesos puolimas. Ir visa tai sukosi ratu“, – pasakojo D. Smažnas.

Jis taip pat prisiminė išskirtinai sėkmingą Ukrainos oro pajėgų operaciją ginant Kyjivą.

„Kyjivas. Didžiulė ataka buvo ir žemėje, ir danguje. Per 11 minučių buvo numušti 7 orlaiviai, beveik visa eskadrilė gulėjo! Atrodo, tai buvo paskutinės vilties ataka. Tada daug sunaikinome, o po to oro atakos prieš Kyjivą baigėsi“, – prisiminė D. Smažnas.

Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbia nuo karo pradžios nukovusios bent 41 350 Rusijos karių. Taip pat Ukrainos kariai tvirtina sunaikinę 223 lėktuvus, 191 sraigtasparnį, 1774 tankus, 4022 šarvuočius, 939 artilerijos pabūklus, 259 raketų sistemas, 15 laivų, 2922 mašinas, 740 bepiločių orlaivių, 118 priešraketinės gynybos sistemų, 4 mažo nuotolio balistinių raketų sistemas, 83 specialiosios įrangos vienetus bei 180 sparnuotųjų raketų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer