Plečiasi rusų turistų nepriimančių šalių sąrašas: Rusijos Federacijos piliečių nepageidauja jau 9 valstybės

Išsiplėtė šalių, neišduodančių turistinių vizų Rusijos Federacijos piliečiams, sąrašas. Baltijos šalis ir Lenkiją papildė daugiau valstybių.

Nuo šiol, kaip praneša Rusijos kelionių organizatorių asociacija, vizų rusų turistams nebeišduos Latvija, Lietuva, Estija, Lenkija, Čekija, Slovakija, Danija, Belgija ir Nyderlandai.

Baltijos šalys ir Lenkija apie savo sprendimą nebeišduoti turistinių vizų Rusijos Federacijos piliečiams pranešė praėjusią savaitę.

„Jūsų čia niekas nelaukia“

Praėjusią savaitę Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu pranešė, kad keturios rytinės ES šalys – Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija – uždarys įvažiavimą Rusijos piliečiams, nepaisant jų turimų vizų išdavimo šalies. 

„Nevykite į Estiją su Šengeno vizomis, jūsų čia niekas nelaukia!“ – cituojamas Estijos ministras „La Repubblica“.

U. Reinsalu teigimu, Baltijos šalių ir Lenkijos sprendimas įsigalios rugsėjo 19-ąją, 12 valandą. Skelbiama, kad šis šalių sprendimas palies ir tuos Rusijos piliečius, kurie turi Šengeno vizas, išduotas trečiųjų valstybių. Tai iš esmės reiškia, kad Rusijos piliečiai antžeminiu būdu į ES patekti nebegalės. 

Pažymima, kad patekti į ES teritoriją negalės tik turistines vizas turintys Rusijos piliečiai. Tie, kurie vyksta lankyti gimines, ar humanitariniais atvejais, galės pasinaudoti šia galimybe.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer