Prieš mirtį karalienė paliko 1 slaptą daiktą: jį atidarys tik 2085 metais

Karalienė Sidnėjuje paliko intriguojančią paslaptį: užantspauduotą laišką, asmeniškai parašytą Jos Didenybės 1986 metais, kurio negalima atplėšti dar 63 metus. Jos Didenybė laišką parašė daugiau nei prieš 30 metų ir jis skirtas Sidnėjaus žmonėms. Laiškas saugomas miesto Queen Victoria Building pastate, o jo turinys niekada nebuvo atskleistas.

Monarchė istorinį laišką parašė po to, kai 1986 m. lapkritį buvo restauruota buvusi turgavietė, o tai reiškia, kad daugelis pastato lankytojų niekada jo neperskaitys. Jo turinys visus šiuos metus buvo laikomas griežtoje paslaptyje – net pastato darbuotojai nežino, kas jame yra parašyta.

Laiškas adresuotas „Teisingam ir gerbiamam Sidnėjaus merui, Australija“.

Užrašo instrukcijose sakoma: „Sveiki. Tinkamą dieną, kurią pasirinksite 2085-aisiais mūsų eros metais, prašau atplėšti šį voką ir perduoti Sidnėjaus piliečiams mano žinią“.

Queen Victoria Building, QVB pastatas, dabar prekybos centras, buvo atidarytas 1898 metais ir buvo pavadintas tuometinio Karalienės Viktorijos deimantinio jubiliejaus garbei. Šiuo metu Didžiosios Britanijos monarchas tapo Australijos valstybės valdovu, nes Karalius Karolis III paveldėjo postą po motinos mirties.

1999 metų referendume australai nubalsavo už Karalienės išlaikymą – Jos Didenybė per 70 valdymometų šalyje lankėsi 16 kartų. Kaip konstitucinis monarchas, Karalius nedalyvauja kasdieniuose Australijos vyriausybės reikaluose, tačiau atlieka iškilmingą ir simbolinį vaidmenį, rašo express.co.uk.

Pagerbė karalienę

Pasauliui ir toliau gedint monarchės, Sidnėjaus operos teatro burės nušvito Jos Didenybės atvaizdu, kai ji dalyvavo operos teatro atidaryme 1973 metais ir klausėsi Mocarto operos „Užburtoji Fleita“. Objekto vadovė Louise Herron pažymėjo, kad burės nušvis penktadienio ir šeštadienio vakarais, kad būtų pagerbtas „stiprybės ir stabilumo pavyzdys“.

Šalyje nėra oficialaus gedulo laikotarpio, tačiau Kanberos parlamento ir vyriausybės rūmuose buvo padėtos užuojautos knygos.

Ministras pirmininkas Anthony Albanese ir generolas David John Hurley patvirtino, kad dalyvaus Karalienės laidotuvėse JK, kur pirmą kartą susitiks su Charlesu kaip monarchu Karoliu. Kai jie grįš, Parlamento rūmuose bus surengtos nacionalinės atminimo ceremonijos, skirtos paminėti nacionalinę gedulo dieną.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer