Po galingo Ukrainos smūgio rusų amunicijos bazei skelbia apie okupantų nuostolius

Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms sunaikinus okupantų bazę Chersono srityje, paskelbta apie okupantų nuostolius: sunaikinti 36 rusų kariai, 2 tankai, savaeigė haubica, priešlėktuvinių raketų sistema, du lauko šaudmenų sandėliai, dvi nešiojamosios oro gynybos sistemos su standartiniais ginklais ir amunicija, nepilotuojamas orlaivis.

Svarbiausios sekmadienio naujienos:

13:39 | „Politico“: suirutė tarp Ukrainos vidaus žvalgybos ir saugumo agentūros privedė prie išdavystės 

„Politico“ praneša, kad tam tikra politinė suirutė tarp Ukrainos vidaus žvalgybos ir Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) privedė prie išdavystės aktų. 

Šaltiniai „Politico“ teigia, kad prezidentas Volodymyras Zelenskis siekia pakeisti dabartinį SBU vadovą Ivaną Bakanovą – ilgametį Zelenskio draugą, kuris vadovavo prezidento rinkimų kampanijai, – dėl daugelio sprendimų, priimtų pirmosiomis Rusijos invazijos dienomis, kurie galėjo turėti įtakos ir kainavo šaliai strateginį Chersono miestą. 

Nepaisydamas V. Zelenskio įsakymų, Chersono SBU direktorato vadovas generolas Sergijus Kryvoručko įsakė savo pareigūnams evakuotis iš miesto prieš įsiveržiant Rusijos kariuomenei. Tuo tarpu pulkininkas Igoris Sadokhinas, jo padėjėjas ir vietos Antiterorizmo centro vadovas, tariamai pranešė Rusijos pajėgoms, einančios į šiaurę nuo Krymo, apie Ukrainos kasyklų vietas. Kai jis bėgo SBU agentų vilkstinėje, vykstančioje į vakarus, Sadokhinas tariamai padėjo koordinuoti priešo lėktuvo skrydžio trajektoriją, praneša „Politico“. 

Chersonas, pirmasis ir kol kas vienintelis didelis Ukrainos miestas, kurį nuo vasario 24 d. užėmė Rusijos pajėgos, kovo 3 d. buvo okupuotas Rusijos kariuomenės. Ukrainos pareigūnai tvirtina, kad Rusijos kariai galėjo taip lengvai paimti Chersoną iš dalies dėl to, kad SBU agentams nepavyko susprogdinti Antonovskio tilto, kertančio Dniepro upę, todėl kariai galėjo patekti į miestą. 

Dar vienas nerimą keliantis dalykas yra tai, kad SBU agentūros vidaus saugumo departamentui vadovavęs brigados generolas Andrijus Naumovas pabėgo į užsienį likus kelioms valandoms iki Rusijos invazijos. 

Valdžia apkaltino visus tris buvusius SBU pareigūnus valstybės išdavyste, o V. Zelenskis kovo 31 d. pašalino A. Naumovą ir Kryvoručką iš pareigų ir pasmerkė juos „išdavikais“. 

13:24 |  JK gynybos vadas: 50 000 Rusijos karių žuvo arba buvo sužeisti

Rusija prarado daugiau nei 30 proc. sausumos kovos efektyvumo, „BBC One“ laidoje „Sekmadienio rytas“ sakė Jungtinės Karalystės gynybos štabo viršininkas admirolas seras Tony Radakinas.

Dėl šios priežasties Ukrainos armija „absoliučiai“ tiki, kad karą laimės, rašo „The Guardian“.

13:04 | Pranešama apie sprogimus Charkivo srityje

Pranešta apie sprogimus Čuhujive, Charkivo srityje, rašo UNIAN. Vaizdo įraše užfiksuota, kaip danguje pasirodė dūmai po sprogimo. Kol kas oficialiai nepranešama apie įvykį, laukiama informacijos. 

12:56 | Rusija bombarduoja Gyvačių salą

Rusijos kariuomenė toliau skraido aplink Gyvačių salą ir ją bombarduoja.

Apie tai pranešė Operatyvinės vadovybės „Pietūs“ pranešėja Natalija Gumeniuk. Pasak jos, taip Rusija dar vis bando įrodyti, kad turi jėgų kariauti. 

12:30 | Ukrainoje į paskutinę kelionę išlydima 4-metė Liza, žuvusi nuo Rusijos raketų

Šiandien Vinicoje šeima ir artimieji susirinko pagerbti per Rusijos raketų ataką praėjusią savaitę žuvusios 4 metų mergaitės Lizos.

Per raketos ataką, per kurią žuvo Liza, žuvo 23 žmonės, įskaitant 7 metų berniuką ir 8 metų berniuką. Lizos motina Iryna Dmitrieva buvo tarp daugiau nei 100 sužeistųjų. Ji gydoma ligoninėje. 

11:50 | Ukraina galingai smogė Rusijos pajėgų bazei: užfiksavo vaizdo įraše

Ukrainos ginkluotosios pajėgos sunaikino rusų bazes Lazurnėje ir Alčevske.

Apie tai „Telegram“ pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Strateginės komunikacijos departamentas, praneša „Ukrinform“.

„Dega ir sprogsta dar vienas sandėlis. Šį kartą daug sprogimų sklinda iš Lazurnės”, – rašoma pranešime.

Galingą sprogimą Ukrainos ginkluotosios pajėgos užfiksavo vaizdo įraše:

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer