Podoliakas apie derybas su Rusija: barbarų valstybe pasitikėti negalima

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Mychailo Podoliako teigė, kad susitarimai su Rusija ir nieko verti ir jais negalima pasitikėti, rašo „Sky News“.

„Ar įmanoma derėtis su šalimi, kuri nuolatos ciniškai meluoja ir naudoja propagandą? <…> Rusija įrodė, kad tai barbariška valstybė. Barbarai gali būti sustabdyti tik panaudojant jėga“, – teigė jis.

Paskutinės Rusijos ir Ukrainos derybos akis į akį vyko kovo 29 d.

O. Scholzas ir E. Macronas paragino V. Putiną surengti tiesiogines derybas su V. Zelenskiu

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį bendravo su Prancūzijos ir Vokietijos lyderiais, o pokalbio metu Emmanuelis Macronas Olafas Scholzas paragino V. Putiną surengti „tiesiogines rimtas derybas“ su Ukrainos vadovu Volodymyru Zelenskiu.

Per 80 minučių pokalbį su Rusijos prezidentu abu ES lyderiai „primygtinai reikalavo nedelsiant nutraukti ugnį ir išvesti Rusijos kariuomenę“, pranešė Vokietijos kanclerio biuras.

Vokietijos ir Prancūzijos lyderiai paragino V. Putiną „vesti rimtas tiesiogines derybas su Ukrainos prezidentu ir [rasti] diplomatinį konflikto sprendimą“.

Tuo tarpu V. Putinas pareiškė, kad Maskva yra „pasirengusi“ ieškoti būdų, kaip išgabenti Ukrainos uostuose įstrigusius grūdus, tačiau manais pareikalavo panaikinti Vakarų šalių įvestas sankcijas.

Taip pat Rusijos prezidentas perspėjo Vokietijos ir Prancūzijos lyderius nedidinti ginklų tiekimo Ukrainai, sakydamas, kad tai gali dar labiau destabilizuoti situaciją.

Pasak jo, sunkumai tiekiant grūdus pasaulio rinkoms yra „klaidingos Vakarų šalių ekonominės ir finansinės politikos pasekmė“.

„Rusija yra pasirengusi padėti rasti galimybių netrukdomam grūdų eksportui, įskaitant Ukrainos grūdų eksportą iš Juodosios jūros uostų“, – pasak Kremliaus, pareiškė V. Putinas.

„Rusiškų trąšų ir žemės ūkio produktų pasiūlos didinimas taip pat padės sumažinti įtampą pasaulinėje maisto rinkoje, o tam, žinoma, reikės panaikinti atitinkamas sankcijas“, – priduriama pareiškime.

Rusijos puolimas Ukrainoje ir Vakarų sankcijos sutrikdė trąšų, kviečių ir kitų žaliavų tiekimą iš abiejų šalių, o tai padidino nerimą dėl bado pavojaus visame pasaulyje.

Rusijai ir Ukrainai tenka 30 proc. pasaulinės kviečių pasiūlos.

Vakarai kaltina V. Putiną panaudojus badą kaip ginklą Maskvos puolime prieš Ukrainą.

Ukrainos rėmėjams Vakaruose svarstant, ar siųsti daugiau ginklų atsargų į Kijevą, V. Putinas pareiškė, kad tebesitęsiantis ginklų tiekimas Ukrainai yra „pavojingas“ ir perspėjo „dėl tolesnės padėties destabilizavimo ir humanitarinės krizės paaštrėjimo“.

Po Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios Rusijos ir Ukrainos delegacijų derybos vyko tiek asmeniškai, tiek vaizdo ryšio priemonėmis, tačiau pastaruoju metu jos nutrūko.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer