„Politico“: JAV baiminasi, kokia bus Putino reakcija, jei Ukraina peržengs „raudonąją liniją“

„Politico“ skelbia, kad JAV baiminasi Rusijos diktatoriaus Vladimiro Putino reakcijos, jeigu okupuotą Krymo pusiasalį pavyks atsikovoti Ukrainai.

Ukrainos siekis išlaisvinti 2014 m. Rusijos okupuotą Krymo pusisalį gali reikšti „raudonąją liniją“ Vladimirui Putinui. Tikėtina, kad tokiu atveju Rusija galėtų imtis papildomų veiksmų ir dar labiau eskaluoti pradėto karo situaciją.

Šiuo teiginius, kaip rašo „Politico“, išsakė JAV gynybos sekretorius Antony Blinkenas kalbėdamas telefonu su kai kuriais ekspertais.

Tuo metu 4 pašnekovai iškart žurnalistams perdavė informaciją apie tai, kokia buvo A. Blinkeno reakcija po paklausimo, ar JAV padėtų Ukrainai išlaisvinti okupuotą Krymo pusiasalį.

„Jis [A. Blinkenas] pasakė, kad JAV nesistengia aktyviai raginti Ukrainos susigrąžinti Krymą, tačiau tik Kyjivas priims savo galutinį sprendimą

<...> JAV savo ruožtu nemano, kad dabartiniu momentu tai būtų išmintingas sprendimas vykdyti puolimą, siekiant atsikovoti prarastą Krymą“, – cituojami „Politico“ šaltiniai.

Remiantis pašnekovų teigimu, A. Blinkenas šią poziciją išsakė leisdamas tai suprasti, o jo tolimesni pareiškimai taip pat atspindėjo tai, kad JAV siekia, jog Ukraina pirmiausiai sukoncentruotų dėmesį į Donbaso atsikovojimą, bet ne Krymo pusiasalio.

Tačiau ir šiuo atveju A. Blinkenas leido suprasti, kad galutinį sprendimą priims Kyjivą. Visgi teigiama, kad Vašingtonas yra pasirengęs palaikyti Ukrainą net ir tuo atveju, jeigu būtų nuspręsta atsikovoti Krymą.

Nepaisant to, pastebima, kad A. Blinkenas yra ne vienintelis aukšto rango pareigūnas, kuris gana skeptiškai vertina Ukrainos idėją šiuo metu bandyti atsikovoti Krymą, kuri aneksavo Rusija.

Dar prieš dvi savaites, pasak „Politico“, Pentagono pareigūnai Atstovų Rūmų Ginkluotųjų tarnybų komiteto nariamas sakė nemanantys, kad Ukrainai dabartiniu laikotarpiu pavyktų atsikovoti prarastą pusiasalį.

Tuo metu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ne kartą yra sakęs, kad Krymo išvadavimas – viena iš būtinų sąlygų, kad su Rusija būtų užmegzta ilgalaikė taika.

Karo eksperto Romano Svitano teigimu, Ukraina įsiveržti į Krymo teritoriją gali dar prieš pasibaigiant šiems metams, o proceso eiga priklausytų nuo to, ar Vakarai sutiks tiekti ilgojo nuotolio raketas, mat nuo to priklausytų, kiek laiko užtruktų puolimas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer