Uždelsus ši liga baigiasi koma: gydytoja skambina pavojaus varpais

Vilnietis Dalius jau ketverius metus gyvena lydimas cukrinio diabeto diagnozės. Jaunas vaikinas pirmuosius požymius pajuto atostogų metų. Nors iš pradžių nieko blogo neįtarė, tačiau netrukus suprato, kad metas kreiptis į medikus.

Deja, jaudulys nebuvo iš piršto laužtas – jau netrukus gydytojai vaikinui nustatė pirmojo tipo cukrinį diabetą.

Apie tai, kaip gyventi su tokia diagnoze, kaip keičiasi gyvenimo būdas ir ar diagnozė – iš tiesų yra nuosprendis visam gyvenimui, tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ studijoje kalbėjomės su vilniečiu, iniciatyvos „Skirtingos spalvos“ įkūrėju Daliumi Stankevičiumi bei „Gerovės“ klinikos gydytoja endokrinologe Inga Fomčenko.

Požymiai trukdo gyventi 

Gydytojos teigimu, pirmojo tipo cukrinis diabetas prasideda ūmiai, o pagrindinis požymis, kuris jį išduoda, yra nesuvaldomas troškulys. Pasak gydytojos, žmogus iki tol galėjo gyventi įprastą gyvenimą, neturėti jokių skundų, tačiau netrukus ima justi, kad viskas keičiasi.

„Viskas gali sparčiai pasikeisti, pavyzdžiui, per savaitę. Ir to troškulio neįmanoma paaiškinti jokiais fiziologiniais poreikiai. Tie gėrimo kiekiai tokie dideli, troškulys nesuvaldomas.

Dažnas yra ir šlapinimasis. Vos organizmas pajaučia, kad gliukozės kiekis kraujyje yra didelis, automatiškai stengiasi jį pašalinti.

Būtent tokie ūmūs požymiai išduoda ligą.

Reikėtų pabrėžti, kad to nepastebėti tiesiog neįmanoma. Troškulys iš esmės pradeda trukdyti gyventi.

Tuo pačiu paprastai pacientai skundžiasi, kad nebeturi jėgų, tačiau tuo pačiu nuolat nori valgyti, jaučia nuolatinį troškulį.

Žmonės, kurie nepaiso šios būklės, paprastai patenka į priėmimo skyrių, juos ištinka koma.“

Apie tai, kaip gyventi su cukriniu diabetu ir kuo gali pasibaigti ši liga, jei nekreipsite dėmesio į pačius svarbiausius požymius, kviečiame žiūrėti tinklalaidės ištraukoje, kurią rasite straipsnio pradžioje.

Visą tinklalaidę žiūrėkite čia:

Tinklalaidę galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube kanale:

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer