Popiežiaus žodžiai apie Duginą įsiutino ambasadorių: reikia skirti aukas nuo agresoriaus

Popiežiaus Pranciškaus pasisakymas apie rusų ultranacionalisto dukterį Darją Duginą supykdė Ukrainos ambasadorių Vatikane Andrijų Jurašą.

D. Dugina dar praėjusią savaitę žuvo Maskvoje sprogus bombai jos automobilyje. Ji buvo su Vladimiru Putinu siejamo Rusijos ultranacionalisto Aleksandro Dugino dukra.

Popiežius Pranciškus trečiadienį dar kartą paprašė taikos „mylimai Ukrainos tautai“, karo draskomai šaliai minint savo Nepriklausomybės dieną ir šešių mėnesių nuo Rusijos invazijos pradžios sukaktį.

Po kas savaitę rengiamos bendrosios audiencijos Vatikane Pranciškus prakalbo apie „mylimą Ukrainos tautą, kuri jau šešis mėnesius kenčia karo siaubus“, ir įspėjo dėl branduolinės katastrofos pavojaus regione.

„Tikiuosi, bus imtasi konkrečių veiksmų, kad būtų nutrauktas karas ir išvengta branduolinės katastrofos Zaporižioje pavojaus“, – sakė jis, kalbėdamas apie Rusijos kontroliuojamą atominę elektrinę pietų Ukrainoje.

85 metų popiežius taip pat kalbėjo apie „tiek daug nekaltų žmonių“ – belaisvių, pabėgėlių, vaikų ar našlaičių, kurie „moka už (karo) beprotybę“, kai karas tęsiasi.

„Galvoju apie vargšę merginą, kuri žuvo dėl sprogmens, (palikto) po jos automobilio sėdyne Maskvoje“, – pridūrė Pranciškus, turėdamas omenyje D. Duginą.

Popiežiui D. Duginą įtraukus į „nekaltų karo aukų“ sąrašą, į tai sureagavo Ukrainos ambasadorius Vatikane A. Jurašas, rašo UNIAN. Jis pabrėžė, kad reikia skirti agresorių ir aukas.

„Negalima kalbėti tomis pačiomis kategorijomis: agresorius ir auka, prievartautojas ir auka. Kaip galima vadinti Rusijos imperializmo ideologą nekalta auka? Ją nužudė rusai, norėdami padaryti iš jos kankinę ir pakelti ją į karo skydą“, – socialiniuose tinkluose pastebėjo diplomatas.


Antradienį Maskvoje atsisveikinta su D. Dugina.

A. Duginas – aktyvus Kremliaus karinės kampanijos šalininkas, kuris, kaip manoma, yra artimas prezidentui Vladimirui Putinui – galėjo būti išpuolio, pareikalavusio jo 29 metų dukros Darjos Duginos gyvybės, tikrasis taikinys. Kyjivas neigia kaip nors prisidėjęs prie šio incidento.

Rusijos įtakinga saugumo agentūra FSB pirmadienį, praėjus vos dviem dienoms po incidento, pareiškė, kad „išsprendė“ bylą, o kaip užpuolikę įvardijo vieną ukrainietę, esą pabėgusią į Estiją.

Pasak FSB, nusikaltėlė išsinuomojo butą tame pačiame pastate, kur gyveno D. Dugina, ir sekdavo ją automobiliu – tai leidžia daryti prielaidą, kad D. Dugina buvo numatyta auka. Tačiau Rusijos žiniasklaida pranešė, kad A. Duginas ir jo dukra paskutinę minutę pakeitė planus, todėl D. Dugina sėdo už tėvo automobilio vairo.

Antradienį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad jo šalis neturi nieko bendro su nužudymu. Kaip rašo UNIAN, apie tai V. Zelenskis antradienį kalbėjo spaudos konferencijoje Krymo platformos forumo metu.

„Tai tikrai ne mūsų atsakomybė. Tai nėra mūsų valstybės pilietis. Ji mūsų nedomina. Ir ji nėra Ukrainos teritorijoje“, – teigė V. Zelenskis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer