Ukrainos pareigūnas: rusai kankina ir žudo Zaporižios AE darbuotojus, vienas jų mirė taip ir nepabudęs iš komos

Ukrainos Aukščiausiosios Rados žmogaus teisių komisaras Dmytro Lubinecas skelbia, kad Rusija imasi Zaporižios atominės elektrinės darbuotojų baudžiamojo persekiojimo, juos kankina bei žudo.

„Rusijos žiniasklaida praneša, kad jų okupacinės kariuomenės atstovai sulaikė du Zaporižios AE darbuotojus už tariamą bendradarbiavimą su Ukrainos ginkluotosiomis pajėgomis. Nacionalinė gvardija taip pat paskelbė, kad nuo kovo mėnesio tokių „pažeidėjų“ yra 26“, – savo „Facebook“ paskyroje paskelbė D. Lubinecas, skelbia UNIAN.

Jis pridūrė, kad sulaikytieji kaltinami perdavę informaciją apie Rusijos karinės technikos judėjimą ir išsidėstymą Zaporižios AE teritorijoje.

„Rusijos karinė ir politinė vadovybė nedvejodama praneša pasauliui, kad vykdo branduolinį terorizmą ir telkia karinę įrangą veikiančios atominės elektrinės teritorijoje“, – pabrėžė D. Lubinecas.

Ombudsmenas pabrėžė, kad jokių Ukrainos teisės aktų ar tarptautinės teisės normų pažeidimų atominės elektrinės darbuotojai nedaro.

„Tai Ukrainos atominė elektrinė, kurioje dirba ukrainiečių branduolinės energetikos mokslininkai, kurie gali laisvai bendrauti su visais, kurie gali užtikrinti atominės elektrinės vientisumo išsaugojimą“, – sakė jis.

Kartu D. Lubinecas sakė, kad, nepaisant beprotiško okupantų spaudimo darbuotojams, darbuotojai ir toliau dirba siekdami užkirsti kelią aplinkos katastrofai.

„Įsibrovėliai sulaiko, kankina ir žudo Zaporižios AE darbuotojus. Tai ne tik karo nusikaltimas prieš civilius gyventojus, bet ir branduolinės saugos principų pažeidimas, vienas iš kurių yra būtent komandos, atsakingos už objektą, vientisumo išsaugojimas“, – rašė ombudsmenas.

Jis priminė, kad užėmus Zaporižios AE jos darbuotojai tapo įkaitais ir dirba iki šiol.

„Buvo pagrobta dešimtys žmonių, tolimesnis jų likimas nežinomas“, – pabrėžė D. Lubinecas.

Rugpjūčio 3 dieną į Enerhodaro ligoninę buvo atgabentas stipriai sužalotas vyras komos būsenoje.

„Paaiškėjo, kad tai Zaporižios AE darbuotojas, naras Andrijus Hončarukas. Jis buvo stipriai sumuštas dėl to, kad nenorėjo bendradarbiauti su okupantais, paniro į komą ir mirė iš jos nepabudęs“, – tęsė Ukrainos Aukščiausiosios Rados žmogaus teisių komisaras.

Be to, rugpjūčio 14 dieną dėl miesto apšaudymo žuvo cecho meistras Marko Maksimas, o rugpjūčio 23 dieną nuo sužalojimų mirė termoautomatikos cecho montuotojas Vladislavas Mitinas.

„Aš, kaip Ukrainos Aukščiausiosios Rados žmogaus teisių komisaras, dar kartą raginu Jungtinių Tautų generalinį sekretorių, TATENA ir visą pasaulio bendruomenę paspartinti saugumo misijos išsiuntimą į Zaporižios AE, demilitarizuoti jos teritoriją ir suteikti saugumo garantijas AE ir jos personalui, aptarnaujančiam elektrinę.

Darbuotojų persekiojimas turėtų liautis, nes kiekvienas iš jų atlieka savo svarbią misiją dėl didžiausios Europoje atominės elektrinės saugios eksploatacijos, kad neišprovokuotų branduolinio incidento, kuris galėtų turėti didelių katastrofiškų pasekmių aplinkai“, – apibendrino D. Lubinecas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer