Požėla prakalbo, kad 15-mečio Mykolo dingimas – mįslingas: „Nenoriu būti blogas pranašas“

Tęsiasi Vilniuje dingusio Mykolo Davidonio paieškos. Savanoriai, kartu su tarnybomis jau ketvirtą dieną šukuoja Neries pakrantę, rasti ir keli paaugliui priklausę daiktai. Trečiadienį nuo ryto paieškas vandenyje tęsia narai. Visos aplinkybės rodo, kad jaunuolio dingimas yra mįslingas, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ pabrėžė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

„Deja, nieko naujo ar guodžiančio šią minutę neturiu ką pasakyti. Tarnybos, tame tarpe, ir policija su savanoriais, darome viską, ką galime. Komunikuojame su artimaisiais, yra vykdomi paieškos darbai. Lygiagrečiai to yra tiriamos ir kitos galimos versijos, kad galbūt jaunuolis yra tapęs nusikaltimo auka. Tačiau šiai minutei be rezultatų“, – sako R. Požėla.

Jis nurodo, kad vykdomas tyrimas yra platus – analizuojami vaizdo stebėjimo kamerų duomenys, apklausinėjami asmenys, komunikuojama su artimaisiais.

„Nenoriu spėlioti ar nenoriu būti blogas pranašas, nes kol nėra rezultatų, tol mes dirbame. Bet visos aplinkybės rodo, kad istorija bent dabar yra pakankamai mįslinga. Todėl nėra vienos labai aiškios versijos. Šalia vienos versijos yra ir kitos versijos, todėl tikrai labai platus tyrimas“, – laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjo Policijos generalinis komisaras.

Dingusio Mykolo paieškas policija pradėjo šeštadienį, gavus informaciją apie įvykį ir jį patikrinus.

„Jei galima pradėti paiešką karštomis pėdomis, tai yra pats efektyviausias policijos ar teisėsaugos veikimo metodas – darbai yra pradedami neatidėliotinai. Lygiai taip pat kalbame, kai būna situacijos, kai dingsta žmonės miškuose, kurie grybauja, uogauja. Kiekvieną rudenį mes turime panašias problemas, ir, deja, didžiulis policijos, savanorių ir kitų institucijų resursas yra metamas asmenų paieškai. Tai šioj vietoje delsti nėra ko ir laikytis kažkokių procedūrinių dalykų. Beje, jų ir dabar jau nebėra. Tiesiog kiekvienu atveju yra vertinama pagal konkrečią situaciją ir yra imamasi priemonių“, – nurodė R. Požėla.

Policijos generalinis komisaras padėkojo visiems prisidedantiems prie paauglio paieškų ir paragino turinčius bet kokią reikšmingą informaciją ja pasidalinti.

„Mes visada esame labai laimingi, kai mums į pagalbą ateina visuomenė, savanoriai, neretai ir mes patys kreipiamės dėl pagalbos. Tai yra labai normali praktika ir klasika, kad teisėsauga be visuomenės nebus stipri“, – pažymėjo jis.

Tęsiamos paieškos

Narai Neryje trečiadienį toliau ieško savaitgalį dingusio 15-mečio Mykolo Davidonio, savanoriai taip pat aktyviai ieško dingusiojo – feisbuke skelbiama, kad ketinama paieškas vykdyti Gariūnų ir Lazdynų tiltų maršrutais, taip pat Gariūnų ir Smiglių maršrutu.

„Paieškos veiksmai tęsiami toliau, 9.40 val. vandenyje dirbo dvi valtys ir keturi narai. Paieškos darbus vandenyje koordinuoja policija, ji ugniagesiams nurodo, kokias vietas apžiūrėti“ ,– BNS trečiadienį sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Edita Zdanevičienė.

Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja BNS sakė, kad jokios papildomos informacijos policija neturi, paieškos veiksmai tęsiami toliau.

„Veiksmai koordinuojami su policija, daug medžiagos, informacijos, kurią reikia vertint ir patikrinti, daug analitinio darbo“, – BNS sakė policijos atstovė.

Socialinėje erdvėje taip pat sudarytas žemėlapis, kuriame užfiksuoti visi iki šiol žinomi ir patvirtinti faktai, kur paskutinį kartą fiksuoti M. Davidonio pėdsakai.

Feisbuko grupėje „Mykolo paieška“ skelbiama, kad 10.40 val. prie Liubarto tilto grupės jau prisijungė 14 žmonių.

Taip pat skelbiama, kad maršrutu Gariūnų tiltas – Lazdynų tiltas reikalinga 10-12 savanorių.

Maršrutą Gariūnų tiltas – Smigliai turėtų apžiūrėti viena 5-6 žmonių komanda ir eiti dešiniąja upės pakrante.

Tuo metu Liubarto tilto – Lazdynų tilto maršrutui reikalinga 10-12 savanorių komanda.

„Maršrutai derinti su policija, atrinkti pagal aktualumą“ – rašoma grupėje „Mykolo paieška“.

Tai pat laukiama savanorių su savo transportu.

Mykolo mama: „Greičiausiai yra, kas žino, bet nesako“

Kalbėdama su naujienų portalu tv3.lt Ieva Davidonienė sako, kad vyras koordinuoja dingusio sūnaus Mykolo paieškas su kareiviais, savanoriais, Raudonuoju kryžiumi, narais ir kinologais su šunimis.

„Aš visiems esu dėkinga. Ir mes toliau ieškome, norime surasti jį“, – tv3.lt graudindamasi sako Mykolo mama Ieva.

Moteris pripažino, kad bando griebtis bent menkiausio šiaudo, kad tik surastų mylimą vyresnėlį sūnų Mykolą, todėl kreipėsi net į ekstrasensus: „Vyras eina racionaliu keliu su visomis brigadomis, kareiviais, savanoriais, Raudonuoju Kryžiumi, dronais, baidarėmis, valtimis, šunimis ir su visais.

Ieškome bet kokios sąsajos. Greičiausiai yra, kas žino, bet nesako. Bet ieškome, nes mums jo labai reikia“, – sako paauglio mama.

Dingusio M. Davidonio pareigūnai ir savanoriai sostinėje, palei Nerį, ieško nuo sekmadienio, per paieškas iki šiol rasti įvairūs vaikino daiktai – striukė, kuprinė, telefonas, banko kortelė, ausinės. Vaikino upėje ieško ir narai, pasitelktas ir specialiai apmokytas šuo seklys.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer