Prabilo civilį nužudžiusio 21-erių rusų kario tėvas ir močiutė: „Kare gali užmušti! Kare visko įvyksta“

Ukrainoje teisiamo 21 metų rusų karo Vadimo Šišimarino šeima atsisako pripažinti jo kaltę, nors jis pats jau prisipažino, kad Ukrainoje nušovė beginklį civilį. Kario, kurio teismas prasidėjo trečiadienį, šeima nori, kad jis „tiesiog būtų grąžintas namo“.

Apie tai „Facebook“ pranešė žurnalistė Iryna Romalijiskaja, kuriai pavyko pabendrauti su teisiamo rusų kario šeima. V. Šišimarino tėvas, su kuriuo susisiekė žurnalistė, Rusijos Federacijos pradėtą karą Ukrainoje vadina „ypatinga operacija“ ir bando pateisinti sūnų tuo, kad šis neva nežinojo, kur buvo išsiųstas. Vyras, kaip teigė kario motina, jo auklėjime nedalyvavo, tačiau palaiko su juo ryšį.

„Jie yra eiliniai, ar žinojo, kur važiuoja? Nežinau. Jie apie tai žinojo, nežinojo. Nežinau“, – žurnalistei sakė V. Šišimarino tėvas.

REKLAMA

Be to, jis nori, kad jo sūnus „tiesiog būtų grąžintas namo“, nes jis tiesiog tariamai „kariavo“.

„Kad tik parsiųstų jį namo. Kovojo, nekovojo… Kokiuose rėmuose? Tiesiog tegul grįžta namo, kuo greičiau namo. Grąžinkit jį kaip nelaisvėn paimtą karį, iškeiskite“, – sakė vyras, kurio sūnus nušovė taikų neginkluotą ukrainietį.

Tuo metu V. Šišimarino močiutė rusų kario teismą vadina „siaubu ir nesąmone“, taip pat pridurdama, kad „tai juk yra karas“. Moteris bando anūką pateisinti sakydama, kad kare „visko būna“.

„Kare gali užmušti. Bet juk čia vyksta karas! Visokių atvejų gali būti!… Na, jis tarnauja! Jis gi ne pats ten nuvyko!… Na, jis kariškis, kaip jam atsisakyti! Jis ten važiavo ne vienas, tiesa?“, – pasakojo rusų kareivio močiutė.

Ji, kaip ir civilį nužudžiusio kario tėvas, nori, kad V. Šišimarinas būtų „grąžintas sveikas ir gyvas“. Okupanto močiutė stengėsi nekalbėti apie karą ir slėpė savo poziciją, teigdama, kad neva nesupranta politikos.

Pripažino kaltę

Pirmasis Rusijos karys, teisiamas Ukrainoje dėl karo nusikaltimų Maskvos invazijos metu, trečiadienį pripažino savo kaltę ir gali būti nuteistas Kyjivo kalėti iki gyvos galvos.

Teisme paklaustas, ar yra kaltas dėl kaltinimų tokiais nusikaltimais kaip tyčinė žmogžudystė ir karo nusikaltimai, 21 metų seržantas Vadimas Šišimarinas atsakė: „Taip.“

Į nelaisvę paimtas karys kaltinamas 62 metų civilio gyventojo nužudymu Ukrainos šiaurės rytuose pirmosiomis Kremliaus inicijuoto puolimo dienomis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer