Ukrainoje nukautas vienas iš „kadyrovcų“ vadų

Ukrainos pajėgos nukovė vieną iš Kadyrovo kariuomenės vadų, skelbiama Ukrainos kariuomenės strateginės komunikacijos paskyroje. Nepatvirtintais duomenimis, jis žuvo „karščiausiame“ šiuo metu taške Ukrainoje – Severodonecke.

„Šįkart prie Kobzono kūrybos VIP gerbėjų gretų prisijungė Kadyrovo vardo spec. pulko Antrosios kuopos vadas Asvadas Idrisovas“, – skelbiama pranešime.

Ukrainos kariuomenė neskelbia, kokiomis aplinkybėmis, tačiau portalas „Vlast“ skelbia, kad A. Idrisovas, kartu su dar keliais čečėnų karininkais, buvo nukautas mūšių Severodonecke metu.

Pastarosiomis savaitėmis pagrindiniai mūšiai vyksta Donbase, kur sutelktos didžiausios Rusijos pajėgos. Luhansko srities administracijos vadovas Serhijus Haidajus informavo, kad Severodonecką puola apie 12 tūkst. Rusijos karių grupuotė, palaikoma artilerijos ir aviacijos.

Čečėnų kariai anksčiau buvo dažnai rodomi iš Rusijos kariuomenės užimto Mariupolio. Tačiau labiau pasižymėjo savo „Tik Tok“ vaizdeliais, o ne mūšio lauke pasiektomis pergalėmis. Vėliau Rusijos karinė vadovybė perdislokavo Mariupolį užėmusius padalinius į Donbasą, kuriame šiuo metu bando perimti teritorijos kontrolę.

Ukrainos žiniasklaidoje taip pat buvo skelbiama, kad „kadyrovcai“ yra atsakingi už tai, kad okupacinės ir silpnai motyvuotos Rusijos kariuomenės kariai nebėgtų iš mūšio lauko, kaip gąsdinimo priemonė.

Balandžio pabaigoje netgi buvo pasirodžiusi informacija apie kilusį etninį konfliktą tarp čečėnų ir karių iš Buriatijos, kuris baigėsi susišaudymu.

Anksčiau rašėme, kad Gegužės 22-ąją virš Luhansko srities buvo numuštas Rusijos šturmo lėktuvas Su-25. Pilotas nespėjo katapultuotis ir žuvo, skelbiama pranešime. Vėliau paaiškėjo, kad jį pilotavo 63-ejų atsargos generolas Kanamatas Botaševas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer