Turkijoje – didžiulis skorpionų ūkis: litras nuodų vertas 10 mln. eurų

Pabandykite įsivaizduoti žmogų, kuris augina daugiau nei 20 tūkstančių nuodingų skorpionų. Ir tai ne koks pamišėlis, o protingas verslininkas. Pasirodo, skorpionų nuodai daug brangesni už auksą. Vienas litras tokio nuodingo eliksyro kainuoja apie dešimt milijonų eurų.

Turkijos Urfos mieste skorpionus jau dvejus metus veisia vietos ūkininkas.

„Šiuo metu auginame daugiau nei 20 tūkstančių skorpionų. Veisiame juos ir išgauname jų nuodus“, – kalba skorpionų augintojas Metin Orenler.

Ūkininkas skorpionus augina tikrai ne dėl to, kad jie būtų mieli ir malonūs gyvūnai. Priešingai. Pasirodo kad tai – milijoninis verslas. Vienas litras skorpionų nuodų kainuoja net apie 10 milijonų eurų.

„Mes užšaldome iš skorpionų paimtus nuodus, tuomet paverčiame juos milteliais ir parduodame Europoje“, – aiškina M. Orenler.

Apsiginklavę pincetais ir žnyplėmis, ūkio darbuotojai išspaudžia mažytį, už auksą daug kartų vertingesnį nuodų lašelį. Per dieną šiame ūkyje pavyksta išgauti apie du gramus tokio eliksyro.

„Skorpionas apsiginklavęs maždaug 2 miligramais nuodų. Tad vieną gramą nuodų mes išgauname iš 300–400 skorpionų“, – sako M. Orenler.

Skorpionų nuodai iš čia eksportuojami į Prancūziją, Jungtinę Karalystę, Vokietiją ir Šveicariją. Jie naudojami gaminant kosmetiką, nuskausminamuosius ir antibiotikus. Taip pat onkologinėmis ligomis sergančių pacientų gydymui.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer