Putinas norėjo suduoti smūgį konkrečiai Zelenskiui – Ukraina apie ataką prezidento gimtajam miestui

Smogdama vidurio Ukrainoje esančiam Kryvyj Rihui Rusija siekė suduoti psichologinį smūgį Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui, „Kanal 24“ pareiškė prezidento patarėjas Mychailo Podoliakas.

Kryvyj Rihas yra V. Zelenskio gimtasis miestas.

Anot M. Podoliako, šiais smūgiais Rusija norėjo dar kartą pademonstruoti savo jėgą ir parodyti, kad jos reikia bijoti bei daryti jai nuolaidas.

Vis dėlto Ukrainos prezidento patarėjo teigimu, V. Zelenskis iš esmės yra visiškai kitoks nei Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas. V. Zelenskis apsilankė atkovotame Iziume, o V. Putinas į frontą nevyktų. Tai rodo visai kitokį valstybės vadovų santykį su visuomene, skirtingą valdymo tipą.

Todėl V. Putinas nusprendė suduoti V. Zelenskiui smūgį ir atakavo jo gimtojo miesto hidrotechninius statinius.

„Visa tai – gerai apgalvota taktika, gerai apgalvota strategija. Ir kuo toliau, tuo geriau matysime tikrąjį Rusijos veidą“, – komentavo M. Podoliakas.

Anot jo, Rusija ir toliau kariaus tokiu stiliumi, kokiu kariavo iki šiol. Tikėtina, kad rusai didins sparnuotųjų raketų atakų prieš ypatingos svarbos infrastruktūrą skaičių.

„Jei anksčiau jie tai darydavo ir sakydavo, kad kažkur netoliese matė karinį objektą, tai dabar jie to neslepia. Jie sako, kad mes konkrečiai darome smūgį hidrotechnikai, šiluminėms elektrinėms, transformatoriams, transporto mazgams ir t. t.“ – pabrėžia M. Podoliakas.

Rusijos pajėgos apšaudė hidrotechnikos statinius Kryvyj Rihe

Trečiadienio vakarą Kryvyj Riho karinės administracijos vadovas Oleksandras Vilkulis „Telegram“ pranešė, kad miestas buvo atakuotas raketomis. Jis vietos gyventojus paragino slėptis, nieko nefilmuoti ir neskelbti socialiniuose tinkluose. Netrukus jis paskelbė, kad Rusijos pajėgos dar kartą atakavo miestą raketomis.

Vėliau prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojas Kyrylo Tymošenka „Telegram“ skelbė, kad, pirminiais duomenimis, į Kryvyj Rihą smogė aštuonios Rusijos sparnuotosios raketos.

„Smūgio vietoje matėme 100 kubinių metrų per sekundę vandens srautą, o tai daug. Inhulecio upės vandens lygis kinta su kiekviena valanda“, – skelbė K. Tymošenka.

Tokius rusų veiksmus jis pavadino „teroristiniu aktu“ prieš ukrainiečius, nes „raketos skrenda taikydamos į struktūras, kurios yra itin svarbios žmonių gyvybei palaikyti“.

Netrukus Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis tvirtino, kad rusų pajėgos bandė užtvindyti miestą, nusitaikydamos į užtvanką.

„Šalis-teroristė vis dar kovoja su civiliais gyventojais. Šį kartą – raketų smūgiai į hidrotechninius statinius ir bandymas užtvindyti Kryvyj Rih“, – „Telegram“ rašė prezidentas.

Po išpuolio mieste pakilo vandens lygis, todėl dviejuose rajonuose pradėta gyventojų evakuacija. Vietos valdžia skelbia, kad likviduoja avarijos padarinius.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer