Putino padlaižio Kirkorovo nepasigailėjo ir išplūdo Monako gatvėse: „Kai taviškiai vaikus žudo, Monake ilsiesi? Niekšas…“

Rusams šiandien kaip niekada prastas penktadienis. Ne tik sproginėja jų didžiausia aviacijos bazė okupuotame Kryme, bet ir amunicijos sandėlis pačioje Rusijoje – Belgorode. Ukrainiečiai dalinasi ir vaizdais iš prabangaus Monako, kur Putino padlaižį Kirkorovą atpažinę ukrainiečiai jį išplūdo gatvėje visų praeivių akivaizdoje. Rusija savo ruožtu galimai kurpia katastrofą Zaporižios atominėje elektrinėje – šiandien į objektą neįleidžia beveik visų darbuotojų. Su Zelenskiu susitikęs Turkijos prezidentas stojo Kyjivo pusėn – sako, kad būtina išvengti „naujo Černobylio“.

Rusai panikuoja būdami savo šalyje už maždaug 50 km nuo Ukrainos sienų. O griaudi ne bet kur. Į orą lekia didžiulis okupantų amunicijos sandėlis netoli Timonovo kaimo. Vietos valdžia tradiciškai skuba skelbti apie gaisrą ir evakuoja dvi gyvenvietes: Timonovą ir Solotovą. Naktį galingi sprogimai nesiliauja, į šalis skrieja sviediniai ir raketos. O ne už ilgo plinta pranešimai ir apie sprogimus dar toliau nuo Ukrainos – už maždaug 90 km nuo sienos esančio Stary Oskol aerodromo teritorijoje.

Skelbiama, kad iš Krymo išvažiavo Maskvos statytinis Aksionovas ir vietos parlamento vadovas Konstantinovas.

Anot Ukrainos žiniasklaidos, sirena kaukia ir sproginėja jau Rusijos okupuotame Kryme. Šį kartą dunksi didžiausioje pusiasalio Belbeko oro bazėje netoli Sevastopolio. Rusai naktį filmuoja, kaip dirba oro gynybos sistema.

Bet, panašu, kad oro gynyba nepadėjo. Pranešama apie mažiausiai keturis sprogimus rusų bazėje ir didelį gaisrą. O ukrainiečiai platina palydovines nuotraukas, kuriose esą matyti, kad Belbeko bazėje buvo per 40 rusų lėktuvų.

Kerčėje, kurioje prasideda tiltas jungiantis pusiasalį su Rusija, pranešama, šiąnakt taip pat nugriaudėjo sprogimų.

Ir lyg visų šių spyrių būtų maža – vyti rusus lauk iš svetimų pakrančių Kryme nusprendė ir pati motulė gamta. Viesulas siaučia Krymo Sakskių rajone.

Kryme rusams neleidžia ilsėtis sprogimai, o štai Putino padlaižiui Filipui Kirkorovui, palaikančiam žudynes Ukrainoje, žmonės neleidžia ramiai ilsėtis užsienyje:

„F. Kirkorovai, kieno Krymas? Keliauk į savo … ir ten ilsėkis!“

Ukrainiečiai rodo, kaip plūsta Kirkorovą, atpažinę jį Monako gatvėse:

„Kai taviškiai vaikus žudo, Monake ilsiesi? Niekšas… – Žiurkė, tu. Žiurkė!“

Kirkorovas nė nepakelia akių…

„Nieko nepasakysi? Tiesiai už tavęs berniukas iš Ukrainos. Pažvelk jam į akis! Gėda, ar ne? Gėda!“

Ne tik pasaulyje keikiami, bet ir mūšio lauke vis labiau talžomi rusai pirmą kartą per daugiau nei mėnesį nepasigyrė užėmę Ukrainoje bent vienos su žeme sulygintos gyvenvietės. Tad vis aktyviai išnaudoja Zaporižios AE. Galimai kurpia ten katastrofą.

Pirmą kartą nuo karo pradžios pasaulį pasiekė kadrai iš Zaporižios AE vidaus. Įrašą darantis žmogus, panašu, nori parodyti pasauliui, kad čia pat – prie branduolinio objekto įrenginių – rusai sustatė savo karinius sunkvežimius ir įsirengė stovyklą. Amerikiečių žiniasklaida atliko įrašo analizę ir patvirtino, kad jis darytas vakarinėje AE dalyje. Pastatų komplekse, kuriame yra ir reaktorius. Vaizdas išplatintas kaip tik tuo metu, kai rusai netikėtai elektrinėje paskelbė laisvadienį, iš objekto išvyko visi „Rosatom“ darbuotojai ir liko tik būtiniausias personalas. O okupantų generolas Igoris Kirilovas grasina išjungti visą AE. Kyjivas baiminasi, kad rusai čia ruošia baisią provokaciją.

„Rusija privalo, be jokių išankstinių sąlygų, išvesti karius iš Zaporižios AE, nutraukti visas provokacijas ir baigti apšaudymus“, – kalba Ukrainos prezidentas Volodymyr Zelenskyj.

Ypač svarbų palaikymą Kyjivui išreiškė su Zelenskiu Lvive susitikęs Turkijos prezidentas Erdoganas. Tiesioginį kontaktą su Putinu turintis Erdoganas pareiškė, kad būtina išvengti „naujo Černobylio“ rusų užimtoje elektrinėje. JT vadovas pakartojo raginimą demilitarizuoti Zaporižios AE ir prašo neatjungti jos nuo Ukrainos elektros tinklo.

„Kalbėkime atvirai – bet kokia potenciali žala Zaporižiai – tai savižudybė“, – teigia JT generalinis sekretorius Antonio Guterres.

Bet Rusija į viską atsako melu. Esą ji ne kelia grėsmę, o saugo elektrinę nuo ukrainiečių.

„Todėl nepriimtini pasiūlymai demilitarizuoti teritoriją aplink Zaporižios AE. Įvykdžius siūlymus elektrinė būtų dar nesaugesnė“, – tikina Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Ivan Nečaev.

JT generalinis sekretorius šiandien vieši Odesos uoste.

O iš Ukrainos išvykęs Erdoganas pažadėjo padėti Kyjivui atstatyti Charkivą, kuriame rusai šią savaitę civilius žudo sparnuotosiomis raketomis „Kinžal“.

Beje, rusai skelbia Kaliningrade – visai mūsų pašonėje – dislokavę tris karo lėktuvus ginkluotus tomis pačiomis „Kinžal“ raketomis. Mūsų krašto apsaugos ministras sako, kad šis rusų manevras Kaliningrade mūsų grėsmės lygio nekeičia.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer