Ukrainoje nukauta 900 elitinių rusų karių – BBC

BBC nustatė, kad Ukrainoje žuvo 900 Rusijos elitinių kariuomenės specialistų: specialiųjų pajėgų karių, jūrų pėstininkų ir desantininkų.

BBC skelbia nustačiusi, kad kare Ukrainoje žuvo 151 GRU (Rusijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos) specialiųjų pajėgų karys, beveik kas ketvirtas iš jų buvo karininkas (22 proc.).

Taip pat žinoma apie 245 Rusijos nacionalinės gvardijos pareigūnų žūtį, dauguma jų priklausė specialiosioms pajėgoms (specialiųjų pajėgų daliniams, SOBR ir OMON), beveik kas ketvirtas turėjo karininko laipsnį. Mažiausiai 16 žuvusiųjų dėvėjo specialų ženklą – kaštoninę beretę – Rusijos specialiųjų pajėgų elito simbolis.

Iš atvirų šaltinių taip pat žinoma apie 20 Ukrainoje žuvusių FSB ir FSO (Federalinės saugumo tarnybos ir Federalinės apsaugos tarnybos) pareigūnų, tarp žuvusiųjų yra ir slapčiausių padalinių karininkų.

Remiantis atvirais duomenimis, didžiausius nuostolius tarp desantininkų patyrė 331-asis Oro pajėgų gvardijos pulkas iš Kostromos: žuvo daugiau nei 80 karininkų, įskaitant pulko vadą. Labiausiai elitiniame oro pajėgų būryje – 45-osios gvardijos specialiųjų pajėgų brigadoje – pavyko nustatyti 14 karių žūtį.

Kaip rodo atviri duomenys, didžiausius nuostolius tarp jūrų pėstininkų patyrė 810-oji brigada, įsikūrusi okupuotame Kryme. Žinoma, kad žuvo mažiausiai 56 kariai, įskaitant du brigados vadus.

BBC taip pat praneša apie 67 karinių pilotų, įskaitant navigatorius ir skrydžio mechanikus, mirtį. Leidinio teigimu, naikintuvų ir sraigtasparnių įgulos yra bet kurios pasaulio kariuomenės elitas, o vieno naikintuvo piloto parengimas gali užtrukti 15–17 metų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer