Putino siūlymas: už kariuomenės diskreditavimą – pilietybės atėmimas

Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas pateikė naujas Rusijos pilietybės įstatymo pataisas.

Kaip rašo NEXTA, V. Putinas siūlo iš rusų atimti jų pilietybę, jeigu šalies kariuomenė yra diskredituojama, platinama nepagrįsta informacija apie karą Ukrainoje.

Šių metų pradžioje Rusijos valdžios atstovai priėmė įstatymus, kurie kriminalizavo asmenų veiksmus, jeigu šie rengia protesto akcijas prieš karą Ukrainoje ar diskredituoja kariuomenę.

 

Vakarai yra pakeliui į „bendrą pergalę“

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba šeštadienį sakė, kad Vakarai yra pakeliui į „bendrą pergalę“ prieš Rusiją, ir dėkojo už karinę pagalbą, iš dalies nulėmusią tai, kad ukrainiečių pajėgos atkovojo Chersono miestą.

„Labai mažai kas tikėjo, kad Ukraina išliks“, – sakė D. Kuleba, Pietryčių Azijos valstybių asociacijos (ASEAN) viršūnių susitikimo Kambodžoje kuluaruose susitikęs su JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu.

„Tik drauge galėsime nugalėti ir išvaryti Rusiją iš Ukrainos. Esame pakeliui, – kalbėjo D. Kuleba. – Tai artėja ir mūsų pergalė bus mūsų bendra pergalė – visų taiką branginančių pasaulio šalių pergalė.“

Pasak ministro, Chersono išvadavimą švenčiantys ukrainiečiai taip pat braukia „dėkingumo ašaras“, kad Jungtinės Valstijos skyrė milijardų dolerių (eurų) vertės karinę pagalbą.

„Visuomet būsime dėkingi už viską, ką prezidentas [Joe] Bidenas ir Amerikos žmonės, nepriklausomai nuo jų vidaus politikos preferencijų, padarė, kad taip įvyktų“, – sakė D. Kuleba. 

Prieš kelias dienas įvykę JAV kadencijos vidurio rinkimai nesuteikė reikšmingo postūmio kraštutiniams dešiniesiems, kritikuojantiems paramą Ukrainai.

A. Blinkenas gyrė Ukrainos kariuomenės ir visų žmonių „nepaprastą drąsą“, ir pažadėjo, kad JAV paramą teiks „tiek, kiek reikės“, kol Rusija bus nugalėta.

JAV valstybės sekretorius pasmerkė Rusijos Ukrainoje vykdomą atakų prieš civilinę energijos infrastruktūrą kampaniją.

Anksčiau D. Kuleba per viršūnių susitikimo kuluaruose įvykusį dvišalį pokalbį su australų ministru pirmininku Anthony Albanese’iu (Entoniu Albaniziu) padėkojo Australijai už 440 mln. JAV dolerių (eurų) vertės paramą, daugiausia karinę.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer