Ukrainos kariuomenė praneša apie kontrpuolimą šalies pietuose

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį lankosi Rusijos pajėgų suniokotame Charkivo mieste, aplankė ir Ukrainos kariuomenę. Jis pripažįsta, kad padėtis Donbaso ir Charkivo srityse yra „labai sunki“. Sekmadienį rusų okupantai, tęsdami invaziją Ukrainos teritorijoje, žudo niekuo dėtus civilius. Pranešama, kad sekmadienį rusų kariai apšaudė Mykolajivo miestą.

Svarbiausi sekmadienio įvykiai Ukrainoje:

19:42 | ES ambasadoriai apsvarstys kompromisą, kuris leistų susitarti dėl rusiškos naftos embargo

Dvidešimt septynių Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ambasadoriai sekmadienį apsvarstys kompromisą, kuris leistų išeiti iš aklavietės, susijusios su šeštuoju ekonominių sankcijų Rusijai paketu, įskaitant svarbų rusiškos naftos importo sustabdymą, naujienų agentūrai AFP pranešė ES šaltiniai.

Pastarąjį siūlomų sankcijų etapą blokavo Vengrija, neturinti prieigos prie jūros ir jūrinių naftos krovininių laivų ir kuri 65 proc. jai reikalingos naftos gauna iš Rusijos, tiekiamos vamzdynu „Družba“.

19:09 | Zelenskio patarėjas: Rusijos sustabdymas yra pasaulio misija

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Mychailo Podoliako teigė, kad Rusijos sustabdymas yra bendra visų civilizuotų šalių misija.

„Kodėl pasaulis daugiau dėmesio skiria Ukrainai nei Afrikai ar Rytams? – tokį naratyvą propaguoja Rusijos agentai“, – „Twitter“ rašė jis.

Ukrainos karas nėra vietinis konfliktas – tai klausimas, koks pasaulis bus rytoj, pridūrė jis. Leidimas Rusijai laimėti „atverstų Pandoros skrynią ir nustumtų žmoniją į tamsiuosius amžius“. M. Podoliakas tęsė: „Bet kuris autokratas galėtų išprovokuoti teritorinius konfliktus, užgrobti šalis ir išnaikinti tautas. Sustabdyti Rusiją yra visų civilizuotų šalių misija. Laiko yra, bet turėtume paskubėti“, – „Twitter“ rašė jis.

18:45 | Ukrainos parlamento narė turėjo nutraukti savo kalbą ir bėgti į slėptuvę

Ukrainos gynybos ministro Oleksejaus Reznikovo pranešimo pertraukoje tiesiogiai iš fronto prie NATO Parlamentinės Asamblėjos (NATO PA) Gynybos ir saugumo komiteto posėdžio prisijungė Ukrainos Aukščiausiosios Rados Nacionalinio saugumo komiteto narė Mariana Bezūgla.

Parlamentarė NATO PA nariams gyvai pasakojo apie situaciją fronte, įvardijo, kaip konkrečiose Ukrainos vietovėse sekasi atsilaikyti Ukrainos kariams. Kaip ir O. Reznikovas, ji akcentavo, kad Rusijos agresija nukreipta ne vien prieš Ukrainą, bet prieš visą demokratinį pasaulį.

Dabar, sakė M. Bezūgla, yra itin svarbus momentas šimtmetį besitęsiančiai laisvos Europos istorijai: „Mes per šiuos istorinius metus patyrėme kelis karus ir dabar sukeltas karas yra prieš visą tarptautinę tvarką. Išpuolis prieš Ukrainą tėra tik vienas tikslas, išpuolis prieš kitas valstybes yra tik laiko klausimas.“

Politikė ir kariūnė taip pat pabrėžė sankcijų Rusijai svarbą ir sakė, kad „vien todėl, kad nebuvo imtasi sankcijų laiku, dabar Ukraina turi gausybę aukų, ir dėl to yra toks didelis iššūkis visos Europos saugumui…“ Šioje vietoje M. Bezūgla staiga turėjo nutraukti savo kalbą, nes pasigirdus pavojaus sirenai, turėjo bėgti į slėptuvę. Tai – šios dienos Ukrainos realijos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer