Putino susitikimas vėl kelia klausimų: vaizdo įrašas akivaizdžiai sumontuotas

Pirmoji Turkmėnijos prezidento Serdaro Berdymuchamedovo išvyka į užsienį vyksta Rusijoje. Skelbiama apie jo susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu Kremliuje. Tačiau įtarimų kelia tai, kad parodytame trumpame vaizdo įraše akivaizdžiai naudojama „žaliojo ekrano“ technologija.

Neseniai į valdžią Turkmėnijoje atėjęs S. Berdymuchamedovas pirmą sykį išvyksta oficialaus vizito į užsienį. TASS cituojamas V. Putinas, sakantis, kad kaimyninės šalies atstovo atvykimas į Rusiją „pažymi ypatingus santykius tarp dviejų šalių“.

V. Putino teigimu, santykiai tarp šalių yra ne formalūs, o „iš esmės strateginiai“. Jis taip pat pranešė, kad Rusija su Turkmėnija pasirašys santykių vystymo dokumentą.

Tačiau įdomiausias šioje istorijoje yra Kremliaus paviešintas susitikimo vaizdo įrašas. Jame akivaizdžiai matyti, kad už dviejų šalių prezidentų yra statinis vaizdas, uždėta nuotrauka su Kremliaus salės vaizdais ir šalių vėliavomis. Kremlius jau ne pirmą sykį yra įtariamas naudojant taip vadinama „žaliojo ekrano“ (angl. green screen) technologiją. Kokiu tikslu yra montuojami tokie vaizdo įrašai, nėra aišku.

Dar kovo pradžioje pasirodęs Vladimiro Putino susitikimo su stiuardesėmis vaizdo įrašas sukėlė daug kalbų dėl galimai technologijų pagalba sumontuoto susitikimo. Sklinda gandai, kad V. Putinas gali sirgti sunkia liga ir jam reikalingas gydymas, arba Rusijos prezidentas dalį laiko praleidžia bunkeryje nenurodytoje vietoje, į kurią gali patekti tik ribotas artimiausiųjų žmonių ir personalo ratas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer