Radži – apie kainas pajūryje, koncertus ir lemtingą vakarą su Aušrine Gerikiene

Lietuvos estrados legendai, scenos grandui Radži šie metai – itin svarbūs. Vyras mini ne tik savo 35-erių metų jubiliejų, bet ir švenčia 15 metų sukaktį ant scenos. Jo muzika įrašyta ne vienos kartos grojaraščiuose ir skamba net jaunimo vakarėliuose.

Kaip ir kasmet, Radži karštas vasaros dienas praleidžia koncertuodamas muzikantų kurortu tapusioje Palangoje. Tiesa, portalui tv3.lt jis pasakojo, kad nors ir pastebi sparčiai kylančias kainas, susirinkusių žiūrovų gausa jis tikrai negali skųstis.

„Kainos kyla kasmet, šiemet ypač pastebiu kilimą. Suprantu, kodėl tokia situacija – kainos kyla dėl neramios situacijos Ukrainoje. Tačiau manau, kad žmonės pinigėlius taupė, atsidėjo vasarai, kad galėtų juos išleisti koncertams. Niekas nenumanė, kad dabar vyks karas.

Tačiau visi tikrai pasiilgę pramogų, koncertų. Mes, atlikėjai, irgi derinamės – negalime kainų kelti tiek, kiek norime. Taikaisi prie esamos situacijos, kitaip nieko gero nebus“, – tikina vyras.

Pats jis stebisi, kad rugpjūtis – itin sėkmingas mėnuo. „Šį mėnesį jaučiu žmonių padidėjimą savo koncertuose. Nei birželį, nei liepą koncertuose nebuvo tiek žmonių. Galbūt tai tiesiog toks reiškinys prieš audrą, – svarsto jis. – Bet žmonėms reikia atostogų ir poilsio – visus metus dirbame tam, kad atostogautume.“

Prisimindamas praėjusių metų koncertus, dainininkas džiaugiasi, kad nepaisant visko, jis surinkdavo pilnas sales klausytojų. Dabar jis užsimena daugiau koncertuojantis mažesnėse šventėse – jos patogesnės atlikėjui. „Žmonės mane daugiau kviečia į privačias šventes – taip gali mane pamatyti iš arti, pasikalbėti. Soliniuose koncertuose visai kas kita.

Pastebėjau, kad žmonės vis daugiau renkasi savo šventę švęsti ne restorane, o sodyboje, pasikvietę žymų žmogų. Mums, atlikėjams, koncertai privačiose šventėse yra patogesni ir geresni, nes soliniuose koncertuose būna tiesiog per daug žmonių. Pavyzdžiui, pas mane soliniuose dirba apie 50 žmonių ir kiekvienam reikia mokėti. Ten ne viskas taip parasta“, – atvirauja jis.

„Vestuvės man būna retas renginys – jose anksčiau koncertuodavau kai man buvo 18 metų. Dabar aš renkuosi kitas šventes, nes vestuvėse susirenka labai daug žmonių. Man lengviau dainuoti įmonėms, jubiliejams“, – šypteli vyras.

Džiaugiasi jaunais klausytojais

Tiesa, pastaruoju metu legendinės Radži dainos skamba ne tik vyresniųjų tarpe, bet vis daugiau jo klauso ir jaunesni žmonės.

„Visai neseniai nustebau, kai mano koncerte susirinko jauni, sakyčiau 15-18 metų, žmonės. Ir visi žinojo mano dainų žodžius! Jaunimas žino, kas yra Radži, nors ir aš dainuoju tą senąją estradinę, o ne jaunųjų kartos popso muziką.

Manau, kad yra jaunesnioji karta, kuri išaugo klausydamasi mano muzikos. Jie mano koncertuose šoka, dainuoja ir netgi žinau, kad savuose vakarėliuose mano muzikos klausosi. Tuo aš tik džiaugiuosi“, – entuziazmo neslėpė pašnekovas.

Tačiau su scena ateina ir didelė atsakomybė – jei nori išlikti klausomas, turi nuolat pasirodyti scenoje.

„Jei nedainuoji kelis metus ir visai nesirodai scenoje, tave tikrai pamirš, nes jaunimas turi atlikėjų, kurie gali užimti tavo vietą. Kaip sakoma – nepakeičiamų nėra. Kol aš turiu sveikatos ir kol mane nori matyti, tol aš ir neapleisiu muzikos“, – taria jis.

Prisiminė daug jį išmokiusius

Scenos grandą šiemet pasitiko net 2 jubiliejai – 35 metų gimtadienis bei 15 metų kaip jis yra scenoje. Jis tikina, kad nors ir teko išmokti labai daug, visada yra kur tobulėti. „Džiaugiuosi šiuo savo pasiekimu. Jei viskas išeis gerai, tai spalio mėnesį ruošiu savo 15-os metų ant scenos ir 35-erių metų sukakties jubiliejinį koncertą. Visada yra ko mokytis ir džiaugiuosi, kad miniu šitą skaičių dar iki šiol. Supratau, kad aš, kaip „Kelias į žvaigždes“ dalyvis, šitiek metų sugebėjau išbūti scenoje. Galvojau, kad pasibaigus projektui truputį padainuosiu ir viskas tuo baigsis. Bet praėjo 15 metų ir visi jie – scenoje.

Per juos susipažinau su daugybe žmonių, gavau neįkainojamų patirčių. Puiki patirtis buvo iš Birutės Dambrauskaitės, Stasio Povilaičio – visų neišvardysi. Džiaugiuosi, kad žmonės mane pamilo su paprasta daina „Ką daryt“. Reikia tik džiaugtis ir melstis, kad viskas Lietuvoje būtų gerai – visa kita susitvarkys savaime“, – šypteli vyras.

Per visus metus radži dainavo su daugybe atlikėjų. Tačiau pasakodamas jis prisiminė seną bičiulę bei scenos partnerę Aušrinę Gerikienę, dar žinomą kaip „Tikroji išdykėlė“. Jis prisiminė tą lemtingą dieną, kai sutiko Aušrinę.

„Pamenu, kad Aušrinę pastebėjau einant Palangoje, Basanavičiaus gatve. Pagalvojau, kad ji visai neblogai dainuoja. Anksčiau vis ją praeidavau. Sykį, kol buvau svečiuose pas Vitaliją Katunskytę, į jos namus užsuko Aušrinė. Man ji pasirodė labai malonus žmogus – turi gerą klausą, praeityje buvo tikrai labai gerai žinoma. Tad svarsčiau, kad mums reikėtų kartu uždainuoti.

Niekada nesirankioju, ar dainuoti tik su žinomais dainininkais. Mes visi  vasarą „verdame“ pajūryje ir galime bet kada susitikti. Mes su ja padarėme puikų duetą – kaip Inga Valinskienė su Merūnu. Visiems patikome. Svarbu, kad muzikantas mylėtų žmogų – tada mylės ir tave“, – šypteli jis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer