Paviešino paskutinę karalienės nuotrauką: užfiksuota visai neseniai

Eidama 97-uosius ketvirtadienį mirė Jungtinės Karalystės karalienė Elžbieta II, pranešė Bakingamo rūmai. Ji buvo ilgiausiai šalyje viešpataujanti monarchė, valstybės vadovės pareigas ėjusi daugiau nei 70 metų.

Užsienio žiniasklaida paviešino paskutinę karalienės nuotrauką.

Paskutinė karalienės nuotrauka daryta jos namuose Balmoralyje, kai ji pasveikino naująją ministrę pirmininkę Liz Truss.

Susitikimo metu užfiksuotose nuotraukose matoma plačiai besišypsanti karalienė, apsirengusi pilku megztiniu ir plisuotu sijonu.

Privatus susitikimas, kurio detalės nebus paviešintos, galėjo būti šiek tiek nepatogus, atsižvelgiant į tai, kad L. Truss anksčiau ragino panaikinti monarchinį valdymą. Bakingamo rūmai išplatino pareiškimą, kuriame rašoma: „Karalienė šiandien (antradienį – aut. past.) susitiko su garbingąja Elizabeth Truss, ministre pirmininke, ir paprašė jos suformuoti naują administraciją.

Ponia Truss priėmė Jos Didenybės pasiūlymą ir pabučiavo jai ranką, kai buvo paskirta ministre pirmininke.“ Kiek anksčiau monarchė susitiko su Borisu Johnsonu ir jo žmona Carrie, susitikimo metu jis oficialiai atsistatydino iš ministro pirmininko pareigų. Susitikimas truko maždaug 40 minučių, tačiau susitikimo detalės nebus paviešintos.

Pastaruoju metu vis dažniau pasirodydavo pranešimų apie sustreikavusią karalienės sveikatą, o viskas prasidėjo po jos vyro princo Philipo mirties. Elžbieta II ėmė atšaukinėti svarbius renginius, galiausiai ėmė sklisti žinios, kad ji sunkiai vaikšto ir jai reikalingas vežimėlis.

Karalienės gydytojai nerimavo dėl jos sveikatos ir rekomendavo, kad ji „būtų toliau prižiūrima medikų“. Rugsėjo pradžioje karalienė ėmė leisti laiką Belmorale, Škotijoje, kartu su ja buvo artimiausi jos šeimos nariai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer