Rusija „Kalibr“ raketomis smogė vidurio Ukrainai: tarp 20 žuvusiųjų – 3 vaikai

Rusijos pajėgos apšaudė vidurio Ukrainoje esančią Vinicą. Bent trys raketos pataikė į pastatą, kuriame buvo įrengti biurai, pranešama apie 20 žuvusiųjų, dar apie 90 žmonių buvo sužeisti. Tarp žuvusiųjų yra trys vaikai. Įvykio vietoje kilo gaisras, jis persimetė į šalia esančią automobilių stovėjimo aikštelę, virš miesto kilo juodų dūmų stulpas. Ukraina skelbia, kad į Vinicą buvo paleistos „Kalibr“ sparnuotosios raketos.

Svarbiausi ketvirtadienio įvykiai:

15:18 | Daugumoje Ukrainos regionų – oro pavojus

Daugumoje Ukrainos regionų skelbiamas oro pavojus, žmonės raginami eiti į slėptuves. Skirtinguose „Telegram“ kanaluose pranešama, kad Rusijos pajėgos paleido raketas iš Juodosios jūros.

14:59 | Atsargos generolas įvardijo, ko reikia, kad Ukraina išlaisvintų visą savo teritoriją

Kad Ukrainos pajėgos galėtų pradėti kontrpuolimą ir išlaisvinti visą Ukrainos teritoriją, ukrainiečiams dabar svarbiausia yra susigrąžinti Chersono sritį, sako Ukrainos atsargos generolas, buvęs Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininko pavaduotojas Igoris Romanenko.

Apie tai jis kalbėjo interviu Ukrainos televizijai, rašo UNIAN.

„Norint sėkmingai vykdyti puolamuosius veiksmus Chersono kryptimi, būtina užtikrinti bent jau sėkmingus gynybinius veiksmus rytinėje operatyvinėje zonoje, kur priešas koncentruojasi ir bando organizuoti tolesnį puolimą bei užimti Donecko sritį“, – kalbėjo jis.

I. Romanenko yra įsitikinęs, kad Ukrainos galimybės pradėti kontrpuolimą priklauso nuo modernios Vakarų ginkluotės tiekimo.

„Tai toks grūdas, kuris turi užaugti, ir tada jis turės poveikį – iš pradžių operatyviniu lygmeniu, kuris leis mums išspręsti klausimus Charkivo ir Zaporižios kryptimi, o vėliau peraugs į tai, kad įvykdysime savo gynybinę operaciją“, – teigė jis.

14:37 | Rusų raketa Vinicoje pataikė į kliniką, galimai žuvo visi joje buvę žmonės

Per rusų raketų ataką Vinicoje buvo apgadintos diagnostikos klinikos patalpos, visi jose buvę žmonės žuvo, pranešama Vinicos regioninės tarybos „Telegram“ kanale, rašo UNIAN.

„Turima informacijos, kad Vinicoje raketos smūgis pataikė į diagnostikos kliniką (vieno aukšto pastatą). Preliminariai žuvo visi klinikoje buvę žmonės“, – rašoma pranešime.

14:29 | Ukraina žada atsaką Rusijai už rusų raketų smūgį Vinicoje

„Mes jiems smogsime. Jie smogs mums. Skirtumas tas, kad mes smogiame tik kariniams taikiniams, kiekvieną kartą kruopščiai numatydami šalutinę žalą. Jie smogia nekreipdami dėmesio į šalutinę žalą“, – savo „Telegram“ rašo Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovyčius.

Rusijos pajėgos ketvirtadienį sparnuotosiomis raktomis smogė Vinicos centrui. Anot O. Arestovyčiaus, tai yra karo taisyklių pažeidimas.

„Tai yra civilizacijos logikos ir užkariavimų neigimas. Ir civilizacija pateiks atsakymą. Tai nebus greita, nes tokios galimybės nėra. Tačiau kiekvienas toks smūgis pagreitina civilizacijos veiksmus prieš anticivilizaciją: sankcijos, ginklų perdavimas.

Bus dar daug mūsų smūgių, jų atsakomųjų smūgių, vėl mūsų, vėl jų. Putino režimas bus nužudytas mūšio lauke, kito būdo jam užbaigti nėra“, – rašo O. Arestovyčius.

14:06 | Vinicoje skaičiuojama jau 20 žuvusiųjų

Vėl atnaujinti aukų Vinicoje skaičiai. Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojas Kirilo Tymoshenko teigia, kad žuvo 20 žmonių, tarp jų trys vaikai. Dar apie 90 sužeista.

14:02 | Vinica apšaudyta „Kalibr“

Rusijos pajėgos Vinicą atakavo iš Juodosios jūros, rašo „Kanal 24“. Apie tai pranešė karinių oro pajėgų atstovas spaudai Jurijus Ignatas. Rusijos okupantai į Vinicos regioną paleido septynias sparnuotąsias raketas „Kalibr“. Keturias iš jų pavyko numušti.

13:45 | Aukų Vinicoje padaugėjo iki 17

Aukų skaičius Vinicoje išaugo iki 17, praneša UNIAN. Tarp žuvusiųjų – jau du vaikai.

13:35 | Atnaujinta informacija apie aukas Vinicoje

Per rusų raketų ataką žuvo 12 žmonių, dar apie 90 buvo sužeisti. Apie 50-ies sužeistųjų būklė yra sunki, rašo UNIAN.

12:16 | Vaizdo įrašai iš Vinicos

Paskelbta daugiau vaizdo įrašų iš Vinicos, kur visai neseniai smogė kelios rusų raketos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer