Žiniasklaida: JAV perduos Ukrainai ginkluotę, kuri kardinaliai pakeistų karo eigą

JAV patvirtinus 40 mlrd. dolerių karinės ir finansinės pagalbos Ukrainai paketą pamažu aiškėja ir ginkluotė, kurią ukrainiečiai už tai gaus. „The Washington Post“ skelbiama, kad bus perduotos ir oro gynybos sistemos „Patriot“.

Gavusi „Patriot“ sistemas ir kitos karinės technikos Ukraina galėtų bandyti užsitikrinti oro erdvės kontrolę, kurios taip trūko visą karo laikotarpį.

Be karinės ginkluotės JAV suteiks daugiau nei 8 mlrd. dolerių ekonominės pagalbos, beveik 5 mlrd. dolerių pagalbos produktais ir daugiau nei 1 mlrd. dolerių pagalbos pabėgėliams.

„Patriot“ oro gynybos sistema naudojama prieš pilotuojamus ir bepiločius orlaivius, sparnuotąsias, taktines balistines raketas. Ekspertų visame pasaulyje daugelis šios sistemos modifikacijų yra vertinamos kaip vienos geriausių ir efektyviausių.

Anksčiau CNN skelbė, kad JAV ir sąjungininkės valstybės perdavė ukrainiečiams turėtą sovietinę oro gynybos ginkluotę, padėsiančią apsisaugoti nuo Rusijos sparnuotųjų raketų.

Kodėl anksčiau neperdavė?

JAV jau karo pradžioje buvo svarstoma perduoti „Patriot“ oro gynybos sistemas ukrainiečiams, tačiau nuolat ieškota alternatyvų šiam žingsniui. Didžiausia problema – ukrainiečiai nėra apmokyti naudotis „Patriot“.

„Diskusijų dėl „Patriot“ baterijos perdavimo Ukrainai nėra. Kad tai padarytumėte, turėtume dirbti su JAV kariais, – kovo mėnesį „Defence one“ buvo cituojamas aukštas gynybos pareigūnas. – Tai nėra sistema, su kuria ukrainiečiai yra susipažinę, ir, kaip mes aiškiai pasakėme, JAV kariai Ukrainoje nekariaus“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer