Rusija Latvijai įteikė protesto notą ir pagrasino pareikalausianti „materialinės kompensacijos“

Rusijos užsienio reikalų ministerija pateikė Latvijos ambasadoriui Maskvoje protesto notą dėl Seimo sprendimo nukelti paminklą „išvaduotojams“ iš Rygos ir kitų „sovietinio kultūrinio paveldo“ atsisakymo.

Maskva tvirtina „pasiliekanti teisę imtis atsakomųjų priemonių dėl neteisėto Latvijos Seimo sprendimo“, susijusio su sovietiniu memorialiniu paveldu, rašoma TASS.

Rusijos Federacijos Tarybos pirmininkė Valentina Matvijenka pasiūlė „susirinkti iš Baltijos šalių paminklus sovietų kariams ir pastatyti juos pasienyje su tomis valstybėmis“. Maža to, jos įsitikinimų, tų paminklų savose vietose nori dauguma Baltijos šalių gyventojų.

„Aišku, mes turime daryti viską, kas įmanoma, kad išsaugotume tuos paminklus ten, kur jie šiandien stovi. Nes to nori daugelis tų šalių gyventojų. Tai atitinka ir visus tarptautinius susitarimus. Tačiau jeigu jau prasidės visiška betvarkė ir bus priimtas galutinis sprendimas nukelti tuos paminklus, manau, juos aišku reiktų Rusijai pasiimti. Tačiau ne į Maskvą ar kitus regionus vežti, o pastatyti pasienyje“, – cituojama ji „Izvestija“.

Jos teigimu, tai yra būtina tam, kad „žmonės gegužės 9-ąją galėtų tiesiog pereiti sieną ir atiduoti duoklę atminimui“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer